Menu

Tropiki w londyńskim metrze. Oto najgorętsze linie

Tropiki w londyńskim metrze. Oto najgorętsze linie
Mapa metra, która pokazuje temperatury na każdej linii. (Fot. Flir)
Dzisiaj w Londynie panują nieznośne upały, ale jeszcze większy skwar dokucza pasażerom metra. W których liniach panuje największy ukrop?
Reklama

Słupki rtęci w brytyjskiej stolicy mogą dzisiaj poszybować do rekordowych 39 kresek, a za najgorętszą linię The Tube podczas upałów uchodzi zatłoczona Central Line. 

Okazuje się jednak, że to w wagonach linii Bakerloo ma panować dzisiaj prawdziwe piekło. Eksperci z firmy Flir obliczyli, że temperatura w pociągach "brązowej linii" podskoczy do 42 stopni Celsjusza, podczas gdy w "czerwonej" będą dwa stopnie mniej.

Dlaczego akurat w Cental Line panuje taki skwar? Jak podaje "Metro", to ze względu na jej wiek i głębokość pod ziemią. Jest to jedna z najstarszych linii w Londynie i została otwarta jako Central Railway w 1900 r.  ​​Poza tym, znajduje się co najmniej 20 metrów pod ziemią i musi pokonać dwa małe tunele, aby dotrzeć do każdej stacji. Ta kompaktowa przestrzeń i brak wentylacji oznaczają, że ​​wytwarzane ciepło nie jest w stanie się rozproszyć.

Osoby, które szukają nieco ochłody i są akurat w południowo-wschodnim Londynie , powinny skorzystać dzisiaj z Docklands Light Railway. W pociągach DLR są dzisiaj "tylko" 32 stopnie.

Firma Deliveroo wie, czego dzisiaj potrzebują londyńczycy. (Fot. Getty Images)

Dużą ulgę przyniesie też podróżowanie na liniach District i Circle, które jako jedyne mają nowe składy klimatyzowanych pociągów.

Przedstawiciele TfL przyznają, że całkowicie rozumieją, jak męcząca może być podróż metrem w tak upalne dni. "Obecnie mamy 192 klimatyzowane pociągi, które obejmują 40 procent sieci. Ponadto, istnieją ulepszone systemy wentylacji w tunelach - zarówno na linii Victoria, jak i Jubilee" - podaje Transport for London.

"W starszych częściach sieci, które mają mniej szybów wentylacyjnych, wprowadziliśmy szereg systemów chłodzenia stacji, w tym wentylatory przemysłowe i agregaty chłodnicze do pompowania zimnego powietrza" - dodaje TfL.

Nie tylko TfL chce pomóc londyńczykom przetrwać ten upał. Z niecodzienną inicjatywą wyszli właściciele aplikacji do zamawiania jedzenia Deliveroo. Dzisiaj kurierzy zatrudnieni przez firmę rozdają tysiące darmowych lodów przy stacjach Bank, Tottenham Court Road i Bond Street. Akcja wystartowała o godz. 12:00 i potrwa do wyczerpania zapasów.

Jak gorąco może być dziś w pociągach danej linii?

 1. Bakerloo 42°C 
 2. Central 40°C 
 3. Victoria 38°C 
 4. Jubilee 38°C 
 5. Northern 37°C
 6. Hammersmith and City 37°C 
 7. Piccadilly 37°C 
 8. Waterloo and City 37°C 
 9. Circle 36°C 
 10. Metropolitan 35°C 
 11. DLR 37°C
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.08.2020
  GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

  Sport


  Sport

  Reklama