Menu

Tropiki w londyńskim metrze. Oto najgorętsze linie

Tropiki w londyńskim metrze. Oto najgorętsze linie
Mapa metra, która pokazuje temperatury na każdej linii. (Fot. Flir)
Dzisiaj w Londynie panują nieznośne upały, ale jeszcze większy skwar dokucza pasażerom metra. W których liniach panuje największy ukrop?
Reklama

Słupki rtęci w brytyjskiej stolicy mogą dzisiaj poszybować do rekordowych 39 kresek, a za najgorętszą linię The Tube podczas upałów uchodzi zatłoczona Central Line. 

Okazuje się jednak, że to w wagonach linii Bakerloo ma panować dzisiaj prawdziwe piekło. Eksperci z firmy Flir obliczyli, że temperatura w pociągach "brązowej linii" podskoczy do 42 stopni Celsjusza, podczas gdy w "czerwonej" będą dwa stopnie mniej.

Dlaczego akurat w Cental Line panuje taki skwar? Jak podaje "Metro", to ze względu na jej wiek i głębokość pod ziemią. Jest to jedna z najstarszych linii w Londynie i została otwarta jako Central Railway w 1900 r.  ​​Poza tym, znajduje się co najmniej 20 metrów pod ziemią i musi pokonać dwa małe tunele, aby dotrzeć do każdej stacji. Ta kompaktowa przestrzeń i brak wentylacji oznaczają, że ​​wytwarzane ciepło nie jest w stanie się rozproszyć.

Osoby, które szukają nieco ochłody i są akurat w południowo-wschodnim Londynie , powinny skorzystać dzisiaj z Docklands Light Railway. W pociągach DLR są dzisiaj "tylko" 32 stopnie.

Firma Deliveroo wie, czego dzisiaj potrzebują londyńczycy. (Fot. Getty Images)

Dużą ulgę przyniesie też podróżowanie na liniach District i Circle, które jako jedyne mają nowe składy klimatyzowanych pociągów.

Przedstawiciele TfL przyznają, że całkowicie rozumieją, jak męcząca może być podróż metrem w tak upalne dni. "Obecnie mamy 192 klimatyzowane pociągi, które obejmują 40 procent sieci. Ponadto, istnieją ulepszone systemy wentylacji w tunelach - zarówno na linii Victoria, jak i Jubilee" - podaje Transport for London.

"W starszych częściach sieci, które mają mniej szybów wentylacyjnych, wprowadziliśmy szereg systemów chłodzenia stacji, w tym wentylatory przemysłowe i agregaty chłodnicze do pompowania zimnego powietrza" - dodaje TfL.

Nie tylko TfL chce pomóc londyńczykom przetrwać ten upał. Z niecodzienną inicjatywą wyszli właściciele aplikacji do zamawiania jedzenia Deliveroo. Dzisiaj kurierzy zatrudnieni przez firmę rozdają tysiące darmowych lodów przy stacjach Bank, Tottenham Court Road i Bond Street. Akcja wystartowała o godz. 12:00 i potrwa do wyczerpania zapasów.

Jak gorąco może być dziś w pociągach danej linii?

 1. Bakerloo 42°C 
 2. Central 40°C 
 3. Victoria 38°C 
 4. Jubilee 38°C 
 5. Northern 37°C
 6. Hammersmith and City 37°C 
 7. Piccadilly 37°C 
 8. Waterloo and City 37°C 
 9. Circle 36°C 
 10. Metropolitan 35°C 
 11. DLR 37°C
  Komentarze
  • Fan Clarksona
   25 lipca, 14:01

   Bogaty kraj a niestac ich na klimatyzjacje.. ale jaja...

  • Hehe
   25 lipca, 16:00

   Nie dziwne, że bakerloo najgoretsza linia wkońcu nie bez powodu nazwali ją Baker.... hehe:D

  • @Fan Clarksona
   25 lipca, 19:43

   Bogaty kraj? Juz chyba nie dzisiaj...

  • SPRAWIEDLIWY
   25 lipca, 20:49

   Problem jest szerszy... Pieniądze to nie wszystko... Efektywność klimatyzacji która miałaby schłodzić pociąg Bakerloo Line jest niska... Chodzi o wymianę ciepła i zimna... W tunelach praktycznie nie ma w ogóle miejsca, głębokość też robi swoje...Taka klimatycja więcej by oddawała by masę ciepła na zewnątrz... Gdzie? No właśnie..do tunelow i przestrzeni gdzie znajdują się platformy i pasażerowie... Temperatura by w tych miejscach wzrosła... Klimatyzacja działa jak lodówka... Lodówka oddaje ciepło na tylnej ścianie... Tyle, że lodówka jest efektywna, bo nie stoi na pustyni non stop w +50C...

  • Raze
   25 lipca, 21:39

   Sranie w banie zacofane pierdoły. 40% klimatyzowane?! Gdzie? Na liniach naziemnych większość - bez sensu. Pieniędzy brak bo pasożyty i darmozjady z TfL na podwyżki płac wymuszają. Bilety coraz droższe a jakość coraz niższa. trzeba tę rozwydrzoną bandę teraz wyżywić i godziwe wakacje opłacić. Oni są nie do ruszenia; jak benefity dla lumpen proleteriatu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.11.2019
  GBP 5.013 złEUR 4.292 złUSD 3.901 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama