Menu

Trener reprezentacji Anglii Roy Hodgson podał się do dymisji

Trener reprezentacji Anglii Roy Hodgson podał się do dymisji
Roy Hodgson załamany... (Fot. Getty Images)
Trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Roy Hodgson podał się do dymisji. O decyzji poinformował na konferencji prasowej po porażce jego drużyny z Islandią 1:2 w 1/8 finału mistrzostw Europy we Francji.
Reklama

"Jest mi przykro, że tak się to skończyło, ale takie rzeczy w piłce nożnej się zdarzają. Wolałbym pracować jeszcze dwa lata, ale ktoś inny przejmie drużynę. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczycie Anglię w finale wielkiego turnieju" - podsumował Hodgson.

68-letni szkoleniowiec reprezentację "Trzech Lwów" prowadził od kwietnia 2012 roku. Podczas rozgrywanego na polskich i ukraińskich boiskach Euro 2012 jego zespół odpadł w ćwierćfinale po porażce z Włochami w rzutach karnych. Natomiast w mistrzostwach świata 2014 Anglia nie wygrała meczu i nie wyszła z grupy.

Eliminacje do obecnych mistrzostw Europy przebrnęła za to z kompletem zwycięstw. Na francuskim turnieju w fazie grupowej kolejno zremisowała z Rosją 1:1, wygrała z Walią 2:1 i bezbramkowo zremisowała ze Słowacją.

Umowa Hodgsona i tak wygasała po zakończeniu Euro 2016, ale Anglik już się szykował do rozmów o jej przedłużeniu. Pod jego wodzą zespół wygrał 33 z 56 meczów.

Hodgson poinformował, że z posadami żegnają się także jego asystenci - Ray Lewington i Gary Neville.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama