Menu

Traktory zablokowały ruch w Dublinie

Traktory zablokowały ruch w Dublinie
"Stop z wyzyskiem rolników!", "Pomóż uratować wiejską Irlandię" - głosiły transparenty zamieszczone na maszynach. (Fot. Twitter/@BarryJCassidy)
Kilkadziesiąt wolno jadących traktorów zablokowało wczoraj wieczorem ruch na autostradzie M50 w stolicy Irlandii, Dublinie. To już drugi dzień protestu, którego organizatorzy apelują m.in. o wyższe ceny wołowiny.
Reklama

Protest związany jest też z podejmowanymi przez rząd działaniami w ramach walki ze zmianami klimatu, które zdaniem rolników negatywnie odbiją się na ich środkach do życia.

Organizatorzy akcji - Individual Farmers of Ireland - zaznaczyli, że nie chcieli całkowicie blokować ruchu na autostradzie, jednak ich celem było pozostawienie po sobie znaku w Dublinie - podał irlandzki nadawca RTE News.

W środę około setka traktorów i innych pojazdów rolniczych przyjechało z całego kraju na znak protestu do centrum stolicy. "Stop z wyzyskiem rolników!", "Pomóż uratować wiejską Irlandię" - głosiły transparenty zamieszczone na maszynach.

Wcześniej protest rolników w Dublinie odbył się w listopadzie 2019 r. Uczestnicy akcji wręczyli wtedy list protestacyjny ministrowi rolnictwa Michaelowi Creedowi.

8 lutego w Irlandii odbędą się wybory parlamentarne. Protest rolników rozpoczął się pierwszego dnia kampanii - zwraca uwagę Reuters.

Czytaj więcej:

Protest irlandzkich rolników. Zablokowali traktorami centrum Dublina

Irlandia: Wybory parlamentarne odbędą się 8 lutego

  Komentarze
  • Janek
   19 stycznia, 01:33

   Blokowali aldiego...

   Trzeba było blokować skup i przetwórnie i nie sprzedawać mięsa. To wtedy by się ktoś zainteresował...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama