Menu

Tottenham wziął pożyczkę na 175 mln funtów

Tottenham wziął pożyczkę na 175 mln funtów
Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie plany Tottenhamu runęły. (Fot. Getty Images)
Właściciele piłkarskiego klubu Tottenham Hotspur musieli wziąć pożyczkę na kwotę 175 mln funtów - to efekt kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Klub poniósł olbrzymie straty z powodu m.in. zawieszenia rozgrywek Premier League.
Reklama

Klub szacuje, że do czerwca 2021 roku będzie stratny o ok. 200 mln funtów i boi się, że straci płynność finansową. Problemem nie jest jednak tylko zawieszenie ligowych spotkań, czy mecze bez udziału publiczności. Obiekt był też często wynajmowany na potrzeby komercyjne - organizacje koncertów, spotkań, a także innych wydarzeń sportowych.

Spurs spełniło kryteria rządowego programu, który gwarantuje pożyczki krótkoterminowe. Fundusze nie mogą jednak zostać wykorzystane na zakup nowych zawodników.

"Już wcześniej powiedziałem, że przez ostatnich 20 lat, które spędziłem w klubie, musieliśmy mierzyć się z różnymi sytuacjami, ale niczego nie można porównać do obecnej sytuacji. Dlatego konieczna w tej chwili jest praca zespołowa - mam tu na myśli naukowców, technologów, rząd i sektor publiczny związany z wydarzeniami na żywo. Musimy zrobić wszystko, by ludzie mogli wrócić na widownię" - oświadczył szef klubu Daniel Levy.

Stadion, którego budowa kosztowała miliard funtów, miał być w tym roku gospodarzem m.in. wielkiego meczu rugby, walki bokserskiej o tytuł mistrza świata wagi ciężkiego Anthony'ego Joshuy, a także spotkania ligi NFL.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie plany runęły. Obecnie na świecie zakażonych jest już ponad 6,6 mln ludzi, a zmarło blisko 390 tys. 

Czytaj więcej:

Mourinho: Tylko raz płakałem po porażce

Piłkarz Tottenhamu napadnięty w swoim domu

Kibice Newcastle żądają zwrotu pieniędzy za bilety

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama