Menu

Tokio: Popyt na bilety zaskoczył organizatorów

Tokio: Popyt na bilety zaskoczył organizatorów
Japonia przygotowuje się do organizacji igrzysk olimpijskich, które odbędą się już za rok. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio przyznali, że zaskoczył ich popyt na bilety wśród japońskich kibiców. Z tego powodu na sierpień zaplanowany został kolejny etap sprzedaży, w którym do nabycia będzie kilkaset tysięcy wejściówek.
Reklama

W zakończonej w czerwcu pierwszej turze, przeznaczonej wyłącznie dla mieszkańców kraju-gospodarza, sprzedano 3,22 mln wejściówek.

"Otrzymaliśmy ogromną liczbę zgłoszeń od chętnych na bilety w pierwszej turze. To przerosło nasze oczekiwania. Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że Japonia jest do tego stopnia zainteresowana igrzyskami" - przekazał na konferencji prasowej rzecznik komitetu organizacyjnego Masa Takaya.

Dlatego w sierpniu odbędzie się dodatkowa tura sprzedaży biletów dla Japończyków. Do drugiego etapu będą mogli zgłosić się tylko ci kibice, którzy w pierwszym nie mieli szczęścia w losowaniu.

"Z tego, co zaobserwowaliśmy, taka druga szansa spotkała się z pozytywną reakcją zainteresowanych. Zmierzamy w dobrym kierunku i zamierzamy rozwiązać to jak najlepiej" - dodał Takaya.

Jesienią organizatorzy planowali sprzedać pozostałe bilety systemem "kto pierwszy, ten lepszy", ale poinformowali, że zrezygnują z tego kroku. Zamiast tego prawdopodobnie odbędzie się trzecia tura z losowaniem.

Łącznie na wszystkie zawody igrzysk, które potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku, dostępnych jest ok. 7,8 mln miejsc na trybunach. Zainteresowani oglądaniem igrzysk zagraniczni kibice bilety będą mogli zakupić przez autoryzowanych pośredników w swoich krajach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama