Menu

Tokio: Brytyjskich sportowców czeka szkolenie... z mycia rąk

Tokio: Brytyjskich sportowców czeka szkolenie... z mycia rąk
Ryzyko zachorowania sportowców w Japonii podnosi fakt, iż tamtejsza flora wirusowa jest inna niż w Europie... (Fot. Getty Images)
Angielski Instytut Sportu rekomenduje sportowcom z Wysp Brytyjskich, którzy pojadą na igrzyska i paraolimpiadę Tokio 2020, by skorzystali z internetowego programu treningowego uczącego... jak prawidłowo myć ręce. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka zarażenia się wirusami.
Reklama

Jak wynika z długofalowych badań, choroby wirusowe układu oddechowego, w tym kaszel i przeziębienia oraz układu żołądkowo-jelitowego, to główne przyczyny wyłączenia profesjonalnych sportowców z treningów i zawodów.

"Kiedy popatrzy się globalnie na sportowców-olimpijczyków, widać, że infekcje wirusowe w znaczący sposób zmniejszają ich szanse na osiągnięcie zakładanego celu. Trzeba więc myśleć o strategiach, które maja na celu uniknięcie problemów w tym względzie. Zmniejszenie ryzyka choroby wirusowej można porównać do takich działań jak używanie specjalnych butów, odpowiednich dla każdej dyscypliny, by zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji" - wyjaśnił dziennikowi "The Guardian" doktor James Hull, jeden z badaczy i inicjator akcji propagowania wśród sportowców odpowiedniej higieny mycia rąk.

Ryzyko zachorowania sportowców w Japonii podnosi fakt, iż tamtejsza flora wirusowa jest inna niż w Europie, a dodatkowo igrzyska odbędą się w najbardziej upalnym okresie roku - od 24 lipca do 9 sierpnia. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w stolicy Japonii w październiku 1964 roku.

"Brzmi to stosunkowo łatwo: odpowiednio umyć ręce, ale w zasadzie większość ludzi nie wie, jak robić to prawidłowo. Ludzie są nieświadomi, że żele alkoholowe potrzebują minuty kontaktu ze skórą. Jeśli spryskasz dłonie tym płynem i zetrzesz w ciągu 15 sekund, to naprawdę takie mycie nie będzie skuteczne" - dodał naukowiec.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Gwiazdy NBA deklarują udział w igrzyskach

Tokio 2020: Organizatorzy obawiają się, że zabraknie ochroniarzy

Tokio: Roger Federer zadeklarował udział w igrzyskach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama