Menu

Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska w maratonie ma rozpocząć sztafetę z ogniem

Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska w maratonie ma rozpocząć sztafetę z ogniem
41-letnia obecnie Noguchi w 2003 roku zdobyła wicemistrzostwo świata. (Fot. Getty Images)
Mistrzyni igrzysk w Atenach w maratonie Mizuki Noguchi jest, według japońskich mediów, kandydatką do rozpoczęcia sztafety z ogniem olimpijskim. Ogień zostanie przetransportowany samolotem z Grecji do bazy powietrznej w Matsushimie, a ceremonia powitania odbędzie się 20 marca 2020.
Reklama

41-letnia obecnie Noguchi w 2003 roku zdobyła w Paryżu wicemistrzostwo świata na tym najbardziej wymagającym dystansie biegowym.

Jako inne kandydatki do rozpoczęcia sztafety wymieniane są zawodniczki piłkarskiej reprezentacji Japonii, która w 2011 roku zdobyła mistrzostwo świata. W tym samym roku Japonię nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi, które wywołało tsunami.

Sztafeta z ogniem olimpijskim, w której weźmie udział około 10 tysięcy osób, oficjalnie wystartuje 26 marca z piłkarskiego centrum treningowego w Fukushimie, miasta które w skutek klęsk żywiołowych zostało dotknięte jeszcze jedną tragedią - awarią elektrowni atomowej. Będzie przemierzać "Kraj Kwitnącej Wiśni" przez 121 dni i dotrze do wszystkich 47 prefektur.

Ogniem wznieconym w starożytnej Olimpii 12 marca będą się opiekować podczas lotu z Grecji do Japonii trzykrotna mistrzyni olimpijska w zapasach Saori Yoshida oraz judoka Tadahiro Nomura, trzykrotny złoty medalista igrzysk.

Igrzyska w stolicy Japonii rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia 2020.

Czytaj więcej:

Tokio: Usain Bolt będzie na otwarciu Stadionu Olimpijskiego

Tokio: Brytyjskich sportowców czeka szkolenie... z mycia rąk

Tokio 2020: Start maratonu w środku nocy? To niewykluczone

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama