Menu

Tokio 2020: Gospodarze zrezygnowali ze stref kibica

Tokio 2020: Gospodarze zrezygnowali ze stref kibica
Część Japończyków domaga się odwołania igrzysk. Dzisiaj w Tokio odbyły się kolejne protesty w tej sprawie. (Fot. Getty Images)
Sześć stref kibica, w których miały być zainstalowane wielkie telebimy do śledzenia igrzysk olimpijskich w Tokio, nie będzie otwartych z powodu kryzysu epidemicznego - poinformowała gubernator japońskiej stolicy Yuriko Koike.
Reklama
Reklama

"Postanowiliśmy odwołać te wydarzenia, które gromadzą dużo ludzi" – wyjaśniła Koike po spotkaniu z premierem Japonii Yoshihide Sugą.

"Aby to zrekompensować, zamierzamy jeszcze bardziej wykorzystywać internet do tworzenia atmosfery igrzysk i rozpowszechniania wielu informacji kulturalnych" – dodała.

Organizatorzy już wcześniej postanowili wprowadzić zakaz wstępu na igrzyska kibiców z zagranicy, a także zmniejszyli liczbę wolontariuszy i gości. W najbliższy poniedziałek ma zapaść decyzja co do udziału miejscowych widzów w rywalizacji olimpijskiej.

Japonia została stosunkowo oszczędzona przez pandemię COVID-19. Według oficjalnych danych od początku epidemii zmarło z tego powodu 14 tys. osób. Kryzys zdrowotny obciążył jednak system służby zdrowia, a organizacja igrzysk budzi obawy o wzrost liczby zakażeń i rozprzestrzenianie się różnych wariantów koronawirusa. Tylko 6 proc. populacji Japonii to osoby w pełni zaszczepione.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

Czytaj więcej:

Japończycy nie chcą tegorocznych igrzysk w Tokio

Tokio: Prawie 70 procent japońskich firm za odwołaniem lub przełożeniem igrzysk

"Igrzyska w Tokio straciły sens, ale za późno na odwołanie"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama