Menu

Tokio 2020: Brakuje tysięcy miejsc noclegowych

Tokio 2020: Brakuje tysięcy miejsc noclegowych
Mimo budowlanego boomu na luksusowe hotele, brakuje już w nich miejsc, a ceny są astronomiczne. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy igrzysk Tokio 2020 mają poważny problem nie tylko z prognozowanymi wysokimi temperaturami podczas zmagań sportowców, ale także z zapewnieniem odpowiedniej liczby miejsc noclegowych. Według raportu 'Nikkei Asian Review', każdego dnia olimpiady będzie ich brakować 14 000.
Reklama

Szacuje się, że stolicę "Kraju Kwitnącej Wiśni" odwiedzi na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. około 10 mln turystów - podał portal businessinsider.com.

Mimo budowlanego boomu na luksusowe hotele, brakuje już w nich miejsc, a ceny są astronomiczne. Na osiem miesięcy przed igrzyskami nie ma wolnych pokoi w tak ekskluzywnych lokalizacjach, jak m.in. nowo wyremontowany hotel Okura, Four Seasons, Ritz-Carlton czy Imperial Hotel.

Według portalu Booking.com, aż 89 procent dostępnych miejsc w hotelach, apartamentach i mieszkaniach do wynajęcie zostało już w Tokio zarezerwowanych na czas igrzysk.

Skokowo wzrosły też ceny noclegów. Łóżko w sześciopokojowej sypialni kosztuje obecnie 82 dolary za noc w okresie olimpiady, zaś miejsce w najtańszych pokojach - tzw. kapsułowych, za które do tej pory płaciło się 20 dol., na przełomie lipca i sierpnia oznaczać będzie wydatek 150 dol. - napisał dziennik "The Washington Post".

Według portalu Airbnb, średnia cena noclegu w Tokio podczas rywalizacji sportowców w 2020 wynosi obecnie 837 dol. Ostatnio firma ta, zajmująca się pośrednictwem w wynajmie mieszkań poprzez aplikację internetową, została jednym z głównych sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Umowę podpisano do 2028 roku, ale jej wysokości nie ujawniono.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w stolicy Japonii w 1964 roku.

Czytaj więcej:

Tokio: Brytyjskich sportowców czeka szkolenie... z mycia rąk

Tokio 2020: Start maratonu w środku nocy? To niewykluczone

Tokio: 1 300 ton lodu ma "schłodzić" igrzyska

Tokio 2020: Greenpeace wykrył promieniowanie w pobliżu stadionu

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.01.2021
  GBP 5.107 złEUR 4.524 złUSD 3.730 złCHF 4.197 zł

  Sport


  Sport

  Reklama