Menu

To już koniec dobrej pogody na Wyspach. Od jutra wietrznie i deszczowo

To już koniec dobrej pogody na Wyspach. Od jutra wietrznie i deszczowo
Deszczowego frontu nie unikną również londyńczycy. (Fot. Getty Images)
Przyzwyczajonych przez ostatnie dni do upałów mieszkańców Londynu czeka gorzkie rozczarowanie, ponieważ pogoda na najbliższe dni daleka będzie od ideału. Meteorolodzy zapowiadają chłodniejszy tydzień z opadami deszczu i silnymi podmuchami wiatru w tle.
Reklama

Synoptycy ostrzegają, że opady deszczu w niektórych częściach kraju będą wyjątkowo intensywne. Rządowe biuro pogodowe Met Office opublikowało w związku z tym żółte ostrzeżenie dla północno-zachodniej Anglii, gdzie najgorzej sytuacja ma wyglądać w Lancashire, a także dla Irlandii Północnej.

Opady deszczu jako pierwsze pojawią się jutro po południu właśnie w Irlandii Północnej. Następnie front przesunie się nad Szkocję i północną Anglię. Silne opady potrwają do środy, a pierwsze przejaśnienia mogą pojawić się dopiero w czwartek.

Met Office przekazał również, że wyczuwalne będzie delikatne ochłodzenie. Dziś temperatury w Londynie sięgają ok. 22 st. C., jutro mają być o 4 stopnie niższe. 

Dobrą wiadomością pozostają jednak zapowiedzi weekendu. Synoptycy nie prognozują co prawda takich upałów, jakie miały miejsce przed tygodniem, ale ma być ciepło i słonecznie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama