Menu

To już koniec Virgin Trains w UK

To już koniec Virgin Trains w UK
Linie kolejowe Virgin Trains znikają z Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Założony w 1997 roku przewoźnik Virign Trains znika z mapy kolejowej Wielkiej Brytanii. Jak zwracają uwagę media, przez ostatnie 22 lata firma wykonała ponad 500 mln przewozów.
Reklama

Virgin Trains był najdłużej działającą franczyzą kolejową w Zjednoczonym Królestwie. Przewoźnik od marca 1997 r. na wyłączność obsługiwał linię West Coast Main Line.

Ostatnią podróż pasażerowie Virgin Trains odbyli wczoraj o godz. 21:42 na trasie z London Euston do Wolverhampton. Później firma podziękowała na Twitterze wszystkim pasażerom za wspólnie spędzone 22 lata. 

Decyzję o odebraniu franczyzy Virgin Trains podjęło brytyjskie Ministerstwo Transportu w związku z "niewystarczająco odpowiedzialnym podejściem firmy do emerytur pracowniczych".

Teraz na linii West Coast Main Line pojawi się nowy przewoźnik - Avanti West Coast, który zapowiedział "jakościową rewolucję dla pasażerów". Nowa firma kolejowa chce także zwiększyć liczbę podróży na trasie, oferując 263 nowe połączenia do końca 2022 roku.

Pociągi Pendolino, które Avanti przejęło po Virgin Trains, będą z kolei przekazane do modernizacji, aby "dostosować je do współczesnych czasów".

Samo Virgin Trans zapowiedziało, że wciąż zamierza pozostać na rynku kolejowym, oferując sprzedaż biletów na podróż w niższych cenach niż konkurenci. Więcej informacji w tej sprawie będzie podane jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj więcej:

Boris Johnson obiecuje £4,2 mld na transport w Anglii

  Komentarze
  • Szx
   10 grudnia 2019, 14:41

   Anglia:Pendolino do modernizacji
   Polska:...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama