Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

To niedoceniane miasto w Portugalii jest najlepszym wschodzącym kierunkiem turystycznym w Europie

To niedoceniane miasto w Portugalii jest najlepszym wschodzącym kierunkiem turystycznym w Europie
Braga jest jednym z najstarszych miast w Portugalii o ponad 2000-letniej historii oraz jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. (Fot. Getty Images)
Nagrody World Travel Awards World Travel Awards to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień branży turystycznej. Plebiscyt uwzględnia linie lotnicze, hotele, atrakcje i kierunki już doceniane przez turystów. Wskazuje także miejsca, które w najbliższych miesiącach będą zwracać uwagę podróżujących. Właśnie to wyróżnienie należy do portugalskiej Bragi.
Reklama
Reklama

Niespełna dwustutysięczna Braga to jedno z najstarszych miast w Portugalii - jego historia liczy ponad 2 tys. lat. Nazywana jest "portugalskim Rzymem".

Słynie z bardzo wielu świątyń chrześcijańskich - ma ich około 35. To właśnie tu znajduje się imponujące Sanktuarium Bom Jesus do Monte czy Sanktuarium Sameiro.

Poza tym, malowniczą Bragę docenią także fani urokliwych uliczek, przecinanych skwerkami i parkami, z piękną kamieniczną zabudową. Co więcej, to leżące na północy Portugalii może też pochwalić się wieloma muzeami.

W wyścigu o tytuł wschodzącej gwiazdy turystyki w Europie Braga pozostawiła za sobą inne nietuzinkowe destynacje. O ten tytuł w tegorocznym plebiscycie walczyła też Bydgoszcz.

Nominowane były również austriackie miasto uzdrowiskowe Bad Ischl, bułgarskie Bansko, hiszpańska Huesca, stolica Słowenii Lublana, włoska Matera, chorwacka wyspa Mljet, portugalskie miasto Sines i estońskie Tartu.

Czytaj więcej:

Marbella wybrana najlepszym europejskim turystycznym kierunkiem tego roku

Japonia najlepszym kierunkiem turystycznym według czytelników magazynu "Traveller"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama