Menu

Thiem o turnieju Djokovica: "Popełniliśmy błąd, poniosła nas euforia"

Thiem o turnieju Djokovica: "Popełniliśmy błąd, poniosła nas euforia"
Thiem (po lewej) tłumaczył, że euforia wynikała z faktu, że zawodnicy długo czekali na okazję do rywalizacji. (Fot. Getty Images)
Uczestniczący w pierwszym turnieju pokazowym Adria Tour Dominic Thiem przyznał, że zachowanie uczestników było błędem. 'Podeszliśmy ze zbytnim optymizmem' - podsumował austriacki tenisista, który opuścił cykl na Bałkanach zanim wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.
Reklama

Thiem wygrał w Belgradzie pierwszą odsłonę organizowanego przez Serba Novaka Djokovica Adria Tour, którego celem było zebranie pieniędzy na cele charytatywne. Opuścił Bałkany zanim - podczas kolejnego turnieju w Zadarze - poinformowano o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 kilku uczestników.

Najpierw potwierdzono zakażenie u Bułgara Grigora Dimitrowa, a potem kolejno u Chorwata Borny Corica, Serba Viktora Troickiego, szkoleniowca Dimitrowa - Kristijana Groha oraz trenera przygotowania fizycznego Djokovica Marko Panichiego. We wtorek do tego grona dołączył sam lider światowej listy.

"Polegaliśmy na zasadach ustanowionych przez serbski rząd, ale podeszliśmy do tego zbyt optymistycznie. Nasze zachowanie było błędem, działaliśmy ze zbyt dużą euforią. Jest mi ogromnie przykro" - napisał na Instagramie trzeci w światowym rankingu Austriak.

Tłumaczył, że owa euforia wynikała z faktu, że zawodnicy długo czekali na okazję do rywalizacji, a dodatkowo mogli wystąpić przed publicznością.

Djokovic był krytykowany już po pierwszych meczach w Belgradzie. Na trybunach były tłumy, a zawodnicy nie przestrzegali zasady zachowania dystansu społecznego oraz bawili się razem podczas wieczornych wyjść do klubów.

Thiem przeniósł się do Nicei, gdzie brał udział w rozgrywkach Ultimate Tennis Showdown, których organizatorem jest Patrick Mouratoglou, trener Sereny Williams. "W ciągu ostatnich 10 dni badano mnie pięć razy i za każdym razem wynik był negatywny" - zaznaczył 26-letni tenisista.

Czytaj więcej:

Novak Djokovic przeciwny obowiązkowi szczepienia na Covid-19

Djokovic wyeliminowany z własnego turnieju

Djokovic zapłacił krocie za wynajem jachtu

Novak Djokovic zakażony koronawirusem

Wielu tenisistów krytykuje sprawę Adria Tour, skrucha Djokovica

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 08.07.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama