Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Theresa May jest nieugięta. "Nie będzie drugiego referendum".

Theresa May jest nieugięta. "Nie będzie drugiego referendum".
Premier May uważa, że kolejne referendum jest niepotrzebne, gdyż Brytyjczycy wydali już na temat Brexitu swoją opinię. (Fot. Getty Images)
Theresa May odrzuciła sugestie, że UK powinno zorganizować drugie referendum, twierdząc, że społeczeństwo już podjęło decyzję. W kraju rośnie grupa zwolenników takiego rozwiązania w związku z 'niemocą' brytyjskiego rządu wynegocjowania satysfakcjonującej większość umowy z Unią. Przyczynia się również do tego coraz więcej informacji potwierdzających negatywne skutki opuszczenia UE.
Reklama

Podczas wywiadu z premier Theresą May dziennikarz BBC Radio 4 zwrócił uwagę, że opinia o konieczności przeprowadzenia kolejnego plebiscytu pojawiała się już wielokrotnie, a ostatnio - w efekcie powszechnego niezadowolenia z umowy wynegocjowanej przez premier May z Brukselą w związku z opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię.

Premier odpowiadając na to oświadczyła, że drugiego referendum chcą tylko ci ludzie, którzy pragną innego wyniku głosowania niż to, które stało się faktem.

W UK rośnie liczba zwolenników przeprowadzenia drugiego referendum. (Fot. Getty Images)

"Zadaliśmy ludziom pytanie, a oni odpowiedzieli, więc teraz naszym zadaniem jest spełnienie ich woli” – podkreśliła premier May. "Powiedzmy sobie szczerze - moje porozumienie z Unią krytykują tylko ci, którym Brexit się nie podoba” – zaznaczyła polityk.

Brytyjska premier stwierdziła też, że referendum w sprawie opuszczenia Unii podzieliło Brytyjczyków. Jej zdaniem należy więc już o tym zapomnieć i działać razem, budować razem kraj poza Unią.

Theresa May uważa ponadto, że drugie referendum spotęguje tylko te podziały.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z premier May. Parlamentarzyści debatują obecnie na temat porozumienia w sprawie Brexitu z Unią Europejską. Umowa nie podoba się nie tylko opozycji, ale także członkom Partii Konserwatywnej, a nawet byłym ministrom.

Każdego dnia pojawiają się informacje na temat negatywnych skutków rozwodu z Unią Europejską, co wpływa tylko na to, że rośnie grupa zwolenników przeprowadzenia kolejnego plebiscytu w nadziei na zastopowanie Brexitu.

 

  Komentarze


  • Emigrator
   7 grudnia 2018, 18:23

   Spoleczenstwo juz podjelo decyzje?... A moze przyjmijmy za bezwzglednie wazne jedne z wczesniejszych wyborow, najlepiej takie, gdzie wygrala Partia Pracy. No skoro spoleczenstwo juz wybralo, to co tam do cholery robia Torysi

  • Ja
   7 grudnia 2018, 18:44

   Przecierz normalne ze brexitu nie będzie a jak będzie to złe się skończy bo Irlandia jak Szkocjia i Waliia odłączona się od tego małego państewka na jeszcze małe państewka i nie dadzą sobie rady

  • Przemko
   7 grudnia 2018, 20:05

   hue hue. tereza orlo - pardon may - rzeczywiście nie ogłosi drugiego referenduma. zrobi to jej następca. LOL. tereza leci ze stołka po 11 grudnia - w atmosferze hańby i pogardy.

  • PabloWhodini
   8 grudnia 2018, 00:15

   Ona, ta Merkel oraz Ochojski oni wszyscy jak chlopy wygladaja.

  • Elizabeth lll
   8 grudnia 2018, 00:51

   Ludzie przy pierwszym referendum zostali wprowadzeni w blad a raczej nie mieli dostepu do wiedzy kompletnej jakie negatywne skutki bedzie mialo wyjscie z UE dla Brytyjczykow. Dopiero po przeprowadzonym referendum zaczeto sprawe naglasniac. Dlatego pani Teresa May nie chce dopuscic drugiego glosowania bo doskonale wie jail bedzie wynik. Clay czas I w calej Anglii Robison sondaze w tej sprawie. TAK WIEC TO JEST TYLKO GRA SLOW PANI TERESA MAY I NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RZECZYWISTA OPINIA BRYTYJCZYKOW

  • Robi
   8 grudnia 2018, 07:48

   May wszystko przegrala i niedlugo wyleci na zbity pysk i ona o tym dobrze wie! prowadzi baranow UK do nikad ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama