Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"The Sun": Książę Harry i książę Karol "praktycznie nie rozmawiali ze sobą od miesięcy"

"The Sun": Książę Harry i książę Karol "praktycznie nie rozmawiali ze sobą od miesięcy"
Relacje Karola z synem pozostają bardzo napięte od czasu wyprowadzki Harry'ego z UK. (Fot. Getty Images)
'Książę Harry nie rozmawiał ze swoim ojcem od 8 miesięcy, a ich relacje można ocenić jako najgorsze w historii' - ocenił tabloid 'The Sun', powołując się na własne źródła w rodzinie królewskiej. Zdaniem dziennika, 'książę Karol jest zszokowany i zraniony atakmi Harry'ego na rodzinę królewską'.
Reklama
Reklama

"The Sun" uważa, że "Harry i Karol ostatni raz mieli okazję porozmawiać na pogrzebie księcia Filipa, dokładnie 8 miesięcy temu".

Sytuacja - jak ocenia tabloid - nie jest wygodna dla księcia Karola, ale nie wpłynie w żaden sposób na jego przyszłe decyzje jako króla. "Zachowuje wymowne milczenie" - podkreśla dziennik.

"Karol bardzo kocha swojego syna i nie będzie w rewanżu odbijał piłeczki. To zrozumiałe. Nie przyłączy się do publicznej kłótni, bo ważniejsza jest dla niego miłość do Harry'ego" - przekazało anonimowe źródło z otoczenia następcy tronu.

Komentarze pojawiają się po skandalu z Michaelem Fawcettem, który w zamian za dotację saudyjskiego milionera na rzecz jednej z fundacji księcia Harry'ego, miał zapewnić mu tytuł szlachecki i brytyjskie obywatelstwo. Michael Fawcett był bliskim współpracownikiem księcia Karola i po pojawieniu się informacji prasowych na temat skandalu, zrezygnował ze swojej pracy dla rodziny królewskiej.

Karol nie komentuje wypowiedzi na temat rodziny królewskiej Harry'ego, ale czuje, jakby syn wbijał mu nóż w plecy... (Fot. Getty Images)

Książę Harry odniósł się do kontrowersyjnej dotacji i przekazał, że "zerwał z saudyjskim milionerem wszystkie kontakty na rok przed przyznaniem mu przez księcia Karola tytułu szlacheckiego". 

"Karol jest zdumiony i rozczarowany ostatnim oświadczeniem Harry'ego, które zasadniczo wbiło mu noż w plecy. Istnieją także obawy, że informacje o skandalu pojawią się także w autobiografii Harry'ego, nad którą obecnie pracuje" - wskazało pałacowe źródło.

"Ten atak był bardziej szkodliwy niż wcześniejszy na umiejętności rodzicielskie Karola, ponieważ stanowił wyzwanie dla sposobu, w jaki załatwia on sprawy. Jest znacznie bardziej szkodliwy dla pozycji przyszłego króla. Karol nie ma przecież możliwości publicznej walki i obrony. Zachowuje więc milczenie. Ale ciągłe ataki z Ameryki mogą być bardzo szkodliwe dla przyszłych rządów" - dodało.
 

Czytaj więcej:

Detektyw przeprasza księcia Harry’ego za to, że go śledził

Książę Karol zaprzecza, aby to on stał za rasistowskim komentarzem na temat Archiego

Donald Trump o Meghan Markle: Nie ma szacunku do królowej

Meghan Markle wygrała proces z "Mail on Sunday" o jej prawo do prywatności

  Komentarze
  • Brain Dead
   7 grudnia 2021, 12:04

   Jaaaaa, az mnie to go**o obchodzi.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama