Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco testuje 60-minutowe dostawy pod same drzwi

Tesco testuje 60-minutowe dostawy pod same drzwi
Tesco sprawdzi, czy klienci będą chcieli zapłacić 5 funtów za szybką dostawę zakupów zamówionych przez internet. (Fot. Getty Images)
Bitwa brytyjskich supermarketów o przejęcie sprzedaży online staje się coraz bardziej zacięta. Detaliczny gigant Tesco zapowiedział właśnie, że w ciągu godziny dostarczy zakupy zamówione przez internet pod same drzwi - informuje 'The Telegraph'.
Reklama
Reklama

Największa brytyjska sieć spożywcza testuje nową usługę o nazwie Whoosh w 250-tysięcznym Wolverhampton (hr. West Midlands). Zamówienia mogą już składać gospodarstwa domowe, znajdujące się w oklicach sklepu Willenhall Express.

Usługa jest dostępna w aplikacji Tesco i na stronie internetowej sieci, a koszt szybkiej dostawy pod same drzwi wynosi 5 funtów. Jeśli pilotaż w w Wolverhampton okaże się sukcesem, 60-minutowy dowóz zakupów zostanie rozszerzony na inne lokalizacje w Wielkiej Brytanii.

Konkurencyjne sieci też szukają rozwiązań, które mogą wpłynąć na jakość i wygodę zakupów dokonywanych przez internet - zauważa "The Telegraph".

W Sainsbury’s, w ramach usługi Chop Chop, klient może złożyć zamówienie online, a zakupy zostaną dostarczone przez rowerowego kuriera w ciągu godziny. Z kolei na początku tego miesiąca Waitrose zapowiedział, że stworzy 400 miejsc pracy, aby rozszerzyć współpracę z internetowym dostawcą żywności Deliveroo.

W ciągu minionego roku coraz więcej klientów, którzy musieli m.in. "zostać w domu", kupowało artykuły spożywcze w sieci. Według danych firmy Kantar, sprzedaż online stanowi obecnie 13,4 proc. całej brytyjskiej sprzedaży artykułów spożywczych, w porównaniu z około 7 proc. przed pandemią.

Tesco przyspieszyło rozwój swojej działalności w zakresie dostaw online podczas pandemii, a sprzedaż detalicznego giganta wzrosła w zeszłym roku o 77 procent - do 6,3 miliarda funtów.

Czytaj więcej:

Morrisons szuka 1 000 pracowników

Ekspansja Deliveroo w UK. Debiut appki w 100 nowych miastach

Tesco uruchamia w UK punkty recyklingu "miękkiego plastiku"

Anglia: W każdym sklepie za reklamówkę zapłacimy 10 pensów

Pret a Manger przenosi się do sklepów Tesco

Tesco, Morrisons, Asda i M&S pilnie wycofują kilka produktów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama