Menu

Teraz w UK deszczowo, ale "wkrótce wróci lato"

Teraz w UK deszczowo, ale "wkrótce wróci lato"
W sierpniu będzie można się jeszcze poopalać. (Fot. Getty Images)
Wiele wskazuje na to, że pod koniec miesiąca do Wielkiej Brytanii powrócą bardzo ciepłe dni. 'Temperatura wzrośnie o ponad 10 st. Celsjusza' - wynika z map pogodowych WXCharts.
Reklama

W ciągu ostatnich kilku tygodni na Wyspach padały ulewne deszcze i występowały burze. Za taką pogodę odpowiadały obszary niskiego ciśnienia, które wciąż rozprzestrzeniają się nad dużą częścią Wielkiej Brytanii. To oznacza, że w najbliższych dniach w kraju nadal będzie mokro.

Jednak ostatnie dni sierpnia zapowiadają się bardzo przyjemnie. "Burza tropikalna Krosa, która krąży teraz nad Azją, może przywrócić letnią pogodę do Wielkiej Brytanii za około 10 dni" - informuje meteorolog Liam Dutton z Channel 4 News.

W praktyce oznacza to, że w niektórych regionach kraju termometry pokażą ponad 10 stopni więcej niż obecnie - informuje Express.co.uk.

Najbliższe dni to więcej deszczu i chmur niż słońca. (Fot. Getty Images)

W Londynie zacznie się ocieplać od środy. Słupki rtęci pokażą tego dnia 22 stopnie, ale będzie dosyć pochmurno.

W czwartek temperatura wzrośnie do 23 proc. Na niebie pojawi się więcej słońca, a mieszkańcom brytyjskiej stolicy będzie towarzyszył "łagodny, bardzo przyjemny wietrzyk" - donosi MyLondon.news.

Przyszły piątek, a jednocześnie początek długiego weekendu (poniedziałek 26.08 to bank holiday - przyp.red.) , będzie w Londynie jeszcze cieplejszy - na termometrach zobaczymy 24 kreski.

Tymczasem, jak podaje Met Office, prognozy na najbliższe dni dla większości kraju to opady deszczu i słońce, które czasami będzie wyglądać zza chmur. W niektórych regionach w weekend może zagrzmieć. Będzie też wietrznie, przy czym wiatr może być chwilami bardzo porywisty - zwłaszcza na północy i zachodzie.

  Komentarze
  • Sowa
   16 sierpnia 2019, 19:15

   Tego Polakom ( i nie tylko Polakom) z głębi serca życzymy. Dosyć już NIEPEWNOŚCI I STRACHU O PRZYSZŁOŚĆ SWOJĄ I Rodziny w UK !!! Czas najwyższy docenić lojalność. Polaków i ich ciężką, solidną pracę. Wierzę głęboko, że tak będzie. Powodzenia ;-)))

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Reklama