Menu

Telewizja BBC stworzy specjalny kanał poświęcony festiwalowi Glastonbury

Telewizja BBC stworzy specjalny kanał poświęcony festiwalowi Glastonbury
Festiwal w Glastonbury obchodzi swoje 50-lecie, ale jubileusz będzie świętowany tylko wirtualnie... (Fot. Getty Images)
Jedna z najważniejszych na świecie imprez muzycznych została w tym roku odwołana, ale brytyjska telewizja uhonoruje ją, przypominających najważniejsze koncerty, które tam się odbyły. Powodem są obchody 50-lecia Festiwalu Glastonbury.
Reklama

Kanał poświęcony festiwalowi pojawi się w BBC iPlayer (internetowej transmisji strumieniowej, czyli telewizji na żądanie) w terminie, w którym miała się odbyć tegoroczna edycja tej imprezy, czyli od 25 do 29 czerwca. W programie znajdzie się ponad 60 koncertów, m.in. Billie Eilish, Foals, Radiohead, Lany Del Rey i Lewisa Capaldiego. Do tego prezenterzy, zarówno radiowi, jak i telewizyjni przygotują ciekawostki na temat festiwalu, skupiając się na najważniejszych wydarzeniach i najlepszych wykonaniach (np. akustycznych).

Jednocześnie bywalcy "Glasto", jak powszechnie nazywany jest ten festiwal, zachęcani są do publikowania w mediach społecznościowych swoich wspomnień, oznaczonych hashtagiem: #Glastonbury2020. Najciekawsze zostaną zacytowane w telewizji.

Nieżyjący już David Bowie podczas występu w Glastonbury w 2000 roku. (Fot. Getty Images)

Emily Eavis, najmłodsza córka założyciela i organizatora festiwalu, Michaela Eavisa, a obecnie współorganizatorka tej imprezy, przyznała, że szczególnie czeka na powtórkę "niezapomnianych" występów Davida Bowiego, Adele, REM, Beyoncé, The Rolling Stones, Jaya-Z i Billie Eilish.

Po raz pierwszy festiwal Glastonbury odbył się 19 września 1970 r. Wtedy wystąpili m.in.: Marc Bolan (T. Rex) i Al Stewart. W cenę biletu (1 funt) wliczone było mleko z okolicznej farmy. Największymi gwiazdami tegorocznej edycji mieli być Kendrick Lamar, Paul McCartney, Taylor Swift i Diana Ross. Karnet kosztował 270 funtów. Mleka w tę cene nie wliczano.

Czytaj więcej:

Glastonbury 2019: Na bakier z dbałością o środowisko

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama