Menu

Tej zimy Polacy trzykrotnie częściej wyjeżdżają na narty za granicę

Tej zimy Polacy trzykrotnie częściej wyjeżdżają na narty za granicę
Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się austriacki Kitzbühel. (Fot. Getty Images)
W tym roku Polacy niemal trzykrotnie chętniej niż przed rokiem decydują się na wyjazd do zagranicznego kurortu narciarskiego - wynika z danych wyszukiwarki ofert podróży Kayak.pl. Zainteresowanie wypoczynkiem zimowym w kraju wzrosło o 41 proc. rok do roku.
Reklama

Jak podał portal Kayak.pl, tej zimy w porównaniu do poprzedniej, wyszukiwarka odnotowała o 288 proc. większe zainteresowanie zakwaterowaniem w zagranicznych kurortach narciarskich. Wskazano, że 8 z 10 najmodniejszych miejsc znajduje się w Alpach.

Na pierwszym miejscu rankingu, z blisko ośmiokrotnym wzrostem (757 proc.) znalazł się austriacki Kitzbühel. Tuż za nim, uplasowały się Tatranska Lomnica w słowackich Tatrach (559 proc.) oraz Saalbach w Austrii (518 proc.).

W rankingu 10 najmodniejszych kurortów narciarskich nie zabrakło również urokliwych miasteczek Francji (Val Thornes, Chamonix), Włoch (Livigno) i Szwajcarii (Zermatt, St. Moritz) - czytamy.

Na pierwszym miejscu najpopularniejszych kierunków w Polsce uplasowało się Zakopane. (Fot. Getty Images)

W analizie wskazano, że oprócz wzrostu zainteresowania zagranicznymi podróżami, wzrosła też - o 41 proc. liczba wyszukiwań hoteli krajowych.

Na pierwszym miejscu najpopularniejszych kierunków uplasowało się Zakopane. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych w ferie górskich kurortów znalazły się: Karpacz, Kościelisko, Szklarska Poręba i Białka Tatrzańska - podano.

Jak oceniła rzecznika prasowa portalu Aleksandra Sowa-Frąckowiak, na południu kraju, największe kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie.

"Analizując nasze ostatnie dane, zauważyliśmy znaczące wzrosty popularności innych górskich kurortów w Polsce, co może świadczyć o tym, że rodacy, chcąc uniknąć zgiełku i tłumów na wyciągach, odważnie decydują się na odkrywanie mniej oczywistych kierunków" - wskazała.

Czytaj więcej:

Zimowy wyjazd Polaków wciąż głównie w kraju. Koszty zagranicą są zbyt duże

Wyjeżdżasz na urlop po Brexicie? Firmy turystyczne uspokajają

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama