Menu

Technologia VAR w Lidze Mistrzów od ćwierćfinałów?

Technologia VAR w Lidze Mistrzów od ćwierćfinałów?
Skrót VAR oznacza sędziego-asystenta wideo (Video Assistant Referee). (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) planuje wprowadzić sędziów asystentów wideo od ćwierćfinałów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów - poinformował dziennik 'The Times'. To skutek bardzo dobrych ocen technologii VAR podczas mistrzostw świata w Rosji.
Reklama

W trakcie mundialu w Rosji sędziowie po raz pierwszy w historii turnieju mieli dostęp do powtórek podczas meczów. Ponownie została wykorzystana technologia goal-line, która "zadebiutowała" przed czterema laty.

Dosłowne rozszyfrowanie skrótu VAR oznacza sędziego-asystenta wideo (Video Assistant Referee), ale przyjęło się mówić o systemie czy technologii VAR, jak nazywa się zbiór rozwiązań umożliwiających analizę powtórek oraz komunikację podczas meczu między tym dodatkowym sędzią a arbitrem głównym.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin wprawdzie do przeciwników VAR nie należał, ale jeszcze na trzy miesiące przed mundialem uważał, że "decyzja o zastosowaniu systemu już w Rosji jest zbyt pochopna".

Słoweniec zapowiadał nawet, że nie zamierza stosować nowych rozwiązań w najbliższej przyszłości w Lidze Mistrzów. Teraz, gdy VAR został generalnie wysoko oceniony podczas mistrzostw świata, zmienił zdanie.

Ostateczna decyzja dotycząca stosowania VAR w Lidze Mistrzów od ćwierćfinałów zapadnie pod koniec września podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama