Menu

Tatry: Piorun śmiertelnie raził kilka osób. Jest wielu rannych

Tatry: Piorun śmiertelnie raził kilka osób. Jest wielu rannych
Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy TOPR. (Fot. Facebook/M.Ślusarczyk/TOPR)
Około 70 strażaków uczestniczy w akcji ratunkowej w Tatrach po burzy, w wyniku której od uderzenia piorunami zginęło kilka osób i - jak informują media - co najmniej 22 zostały ranne.
Reklama

Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu. "Mamy informację o trzech ofiarach śmiertelnych" - poinformowała rzecznik prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Po godz. 17:30 czasu poslkiego w Zakopanem ma się zebrać sztab kryzysowy.

"Zostaliśmy włączeni do akcji ratowniczej w Tatrach. W tej chwili w akcji uczestniczy około 70 strażaków. Zastępy są wyposażone w samochody terenowe i quady. Rejon koncentracji naszych sił stworzyliśmy obok schroniska górskiego na Polanie Kalatówki oraz przy schronisku na Hali Kondratowej" - przekazał rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski.

Działania strażaków trwają też przy zakopiańskim szpitalu im. Chałubińskiego, gdzie rozstawili namiot medyczny i organizują punkt przyjęć poszkodowanych.

Cały czas na zakopiańskim lądowisku przy szpitalu lądują śmigłowce LPR oraz śmigłowiec ratowniczy Sokół TOPR, które dowożą rannych.

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.10.2019
  GBP 4.945 złEUR 4.278 złUSD 3.847 złCHF 3.889 zł

  Sport


  Reklama