Menu

Tatry: Piorun śmiertelnie raził kilka osób. Jest wielu rannych

Tatry: Piorun śmiertelnie raził kilka osób. Jest wielu rannych
Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy TOPR. (Fot. Facebook/M.Ślusarczyk/TOPR)
Około 70 strażaków uczestniczy w akcji ratunkowej w Tatrach po burzy, w wyniku której od uderzenia piorunami zginęło kilka osób i - jak informują media - co najmniej 22 zostały ranne.
Reklama

Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu. "Mamy informację o trzech ofiarach śmiertelnych" - poinformowała rzecznik prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Po godz. 17:30 czasu poslkiego w Zakopanem ma się zebrać sztab kryzysowy.

"Zostaliśmy włączeni do akcji ratowniczej w Tatrach. W tej chwili w akcji uczestniczy około 70 strażaków. Zastępy są wyposażone w samochody terenowe i quady. Rejon koncentracji naszych sił stworzyliśmy obok schroniska górskiego na Polanie Kalatówki oraz przy schronisku na Hali Kondratowej" - przekazał rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski.

Działania strażaków trwają też przy zakopiańskim szpitalu im. Chałubińskiego, gdzie rozstawili namiot medyczny i organizują punkt przyjęć poszkodowanych.

Cały czas na zakopiańskim lądowisku przy szpitalu lądują śmigłowce LPR oraz śmigłowiec ratowniczy Sokół TOPR, które dowożą rannych.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama