Menu

Tajemnicza choroba psów w UK

Tajemnicza choroba psów w UK
Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia robakiem płucnym. (Fot. Getty Images)
Eksperci z Vets4Pets wskazali, iż wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy, że ich pupil może być narażony na pasożyta zwanego robakiem płuc (ang. lungworm). Połknięcie robaka najczęściej kończy się śmiercią zwierzęta.
Reklama

"Lungworm" do tej pory występował głównie na południu Anglii i Walii, ale w ostatnich latach rozprzestrzenił się w całej Wielkiej Brytanii - możemy przeczytać w raporcie Vets4Pets.

Najnowsze dane z maja pokazują, że w kraju zgłoszono w sumie 2 762 przypadków robaków płucnych.

Pasożyt wykorzystuje zwierzęta domowe, aby zakończyć swój cykl życia. Jego ofiarami w pierwszej kolejności padają psy i lisy, ale często występuje również w ślimakach i żabach, które następnie połykane są przez większe zwierzęta.

Jedynym sposobem zapobiegania tajemniczej chorobie jest profilaktyka. (Fot. Getty Images)

"Wygląda na to, że wiele osób wciąż nie w pełni rozumie, w jaki sposób ich psy mogą się zarazić, jakie zagrożenie stanowi robak oraz jak łatwo zapobiec problemowi" - przekazał dr Huw Stacey z Vets4Pets.

Dr Stacey poradził właścicielom zwierząt domowych, aby ich podopieczni byli regularnie leczeni profilaktycznie przeciwko robakom płuc. Weterynarze sugerują, aby robić to raz w miesiącu.

Objawami robaka płuc są trudności w oddychaniu, kaszel, biegunka, utrata masy ciała, nadmierne krwawienie i zmiany zachowania.

Właściciele czworonogów mogą sprawdzić, czy w ich okolicy występują robaki płucne na oficjalnej stronie My Pet and I. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.06.2020
  GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

  Sport


  Sport

  Reklama