Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału. Obiecuje "większą czujność" przy wyborze eventów

Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału. Obiecuje "większą czujność" przy wyborze eventów
Marciniak zapewnił, że nie podziela wartości Konfederacji. (Fot. Getty Images)
Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym 10 czerwca w Stambule Manchester City spotka się z Interem Mediolan - ogłosiła UEFA. Arbiter przyznał, że popełnił błąd udając się na event łączony ze skrajnie prawicowymi ugrupowaniami.
Reklama
Reklama

Kontrowersje wokół 42-letniego polskiego arbitra pojawiły się w związku z udziałem w konferencji "Everest" organizowanej przez jednego z liderów skrajnie prawicowej Konfederacji Sławomira Mentzena. 

Teraz UEFA przekazała, że na podstawie otrzymanych informacji potwierdza, że Marciniak będzie pełnił swoją rolę sędziego podczas finału Ligi Mistrzów UEFA 2023.

"UEFA dokładnie zbadała zarzuty dotyczące udziału Szymona Marciniaka w wydarzeniu zorganizowanym w Katowicach 29 maja 2023 roku. Zarzuty te traktowane są przez UEFA i całe środowisko piłkarskie z najwyższą powagą, ponieważ jednoznacznie odrzucamy wartości promowane przez grupę związaną z tą konferencją" - przekazała UEFA.

"Zobowiązaliśmy się do zebrania wszystkich istotnych informacji i zażądaliśmy pilnych wyjaśnień w tej sprawie. Po dokładnym zbadaniu sprawy otrzymaliśmy od pana Marciniaka oświadczenie, w którym przeprosił i wyjaśnił swój udział w zdarzeniu" - dodała. 

Szymon Marciniak przyznał, że został wprowadzony w błąd i był całkowicie nieświadomy, że wydarzenie to "było powiązane z polskim ruchem skrajnie prawicowym". "Gdybym wiedział, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie" - zapewnił.

Sędzia przekonywał, że całym sercem potępia wszelkie formy nienawiści, dyskryminacji lub nietolerancji, na które nie ma miejsca w sporcie ani w społeczeństwie. Zobowiązał się też do większej czujności w analizowaniu wydarzeń i organizacji, z którymi będzie łączony.

Czytaj więcej:

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak arbitrem finału

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama