Menu

Szwecja: Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastoletnie Polki

Szwecja: Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastoletnie Polki
Mężczyzna zmuszał do prostytucji nastolatki za pomocą alkoholu i narkotyków. (Fot. Getty Images)
25-letni obywatel Iraku został skazany przez sąd w Sztokholmie na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek - informuje dzisiaj gazeta 'Dagens Nyheter'.
Reklama

Mężczyzna nazwany w artykule Khalid poznawał polskie nastolatki przez internet, następnie proponował im przyjazd do Szwecji i połowę pieniędzy ze sprzedaży usług seksualnych. Na miejscu zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania.

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letnia Polka o imieniu Maria uciekła przed goniącym ją klientem do kawiarni w centrum Sztokholmu, a świadkowie zaalarmowali policję. "Dagens Nyheter" opisuje historię Marii. Mająca wówczas 16 lat dziewczyna borykała się z kłopotami w domu oraz szkole.

W wyniku śledztwa szwedzka policja ustaliła, że mieszkający w Szwecji Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastolatki za pomocą alkoholu i narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono przedmioty, które mogły służyć do seksualnej przemocy.

Irakijczyk poznawał polskie nastolatki przez internet. (Fot. Getty Images)

Przypadek Marii prokuratura zakwalifikowała jako handel ludźmi, a dwóch innych Polek jako stręczycielstwo. Khalid został także skazany za posiadanie narkotyków.

Jak pisze "Dagens Nyheter", wyrok w sprawie Irakijczyka jest przełomowy, gdyż po raz pierwszy szwedzki sąd uznał ogłaszanie na portalu randkowym za formę stręczycielstwa. Khalid zeznał, że jedynie pomagał w napisaniu ogłoszeń w internecie.

Mężczyźni, którzy płacili za usługi seksualne nastolatek, byli zarejestrowanymi użytkownikami tego samego portalu randkowego. Zostali oni skazani na karę grzywny.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama