Menu

Szwajcaria najdroższym krajem na świecie. Polska na 81. miejscu

Szwajcaria najdroższym krajem na świecie. Polska na 81. miejscu
Szwajcaria jest również najdroższym krajem, jeśli pod uwagę weźmiemy ceny w restauracjach. (Fot. Getty Images)
Szwajcaria jest krajem, w którym koszty życia są najwyższe - wynika z rankingu magazynu 'CEOWORLD'. W pierwszej trójce najdroższych krajów świata jest jeszcze Norwegia i Islandia. Polska zajęła w tym notowaniu 81. miejsce.
Reklama

Ranking 132 krajów opracowany przez magazyn biznesowy "CEOWORLD" powstał w oparciu o dane odnoszące się do kosztów utrzymania, w tym zamieszkania, cen różnych towarów i usług, w tym artykułów spożywczych, internetu, transportu czy jedzenia poza domem. Według rankingu, najdroższym krajem na świecie jest Szwajcaria, tuż za nią uplasowały się Norwegia i Islandia.

W pierwszej dziesiątce notowania znalazły się również kolejno: Japonia, Dania, Bahamy, Luksemburg, Izrael, Singapur i Korea Południowa. W opracowanym zestawieniu Polska znalazła się na 81. miejscu.

Pod względem wynajmu nieruchomości najdroższy okazał się Hongkong, chociaż w ogólnym zestawieniu zajął dopiero 11. miejsce. Drogie zakwaterowanie zostało zrównoważone m.in. przez stosunkowo tanie restauracje.

Tuż za Szwajcarią uplasowała się Norwegia. (Fot. Getty Images)

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Singapur, za nim uplasowały się: Luksemburg, Szwajcaria i Katar. W tej kategorii miano "najtańszych" otrzymały: Afganistan, Pakistan, Somalia, Nepal i Kuba.

Najwięcej za artykuły spożywcze zapłacimy w Szwajcarii, Korei Południowej, Norwegii, Islandii. W pierwszej piątce tego zestawienia znalazła się również Japonia. Na drugim końcu tej listy znalazły się natomiast: Afganistan, Pakistan, Uzbekistan, Syria, Gruzja.

Szwajcaria jest również najdroższym krajem, jeśli pod uwagę weźmiemy ceny w restauracjach. Podobnie drogo jest w restauracjach w Islandii, Norwegii, Danii, Luksemburgu. Pod tym względem najtańsze są: Tunezja, Algieria, Pakistan, Indie, Afganistan.

Te wskaźniki sygnalizują również, które kraje znalazły się na końcu zestawienia ogólnego. Należą do nich: Uzbekistan, Syria, Indie, Afganistan i Pakistan, który zajął ostatnie 132. miejsce. 

Czytaj więcej:

Johnson zapowiada "koniec przepaści między bogatymi a biednymi"

W UK prawie 3 miliony dzieci żyją w biedzie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama