Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szwajcaria najdroższym krajem na świecie. Polska na 81. miejscu

Szwajcaria najdroższym krajem na świecie. Polska na 81. miejscu
Szwajcaria jest również najdroższym krajem, jeśli pod uwagę weźmiemy ceny w restauracjach. (Fot. Getty Images)
Szwajcaria jest krajem, w którym koszty życia są najwyższe - wynika z rankingu magazynu 'CEOWORLD'. W pierwszej trójce najdroższych krajów świata jest jeszcze Norwegia i Islandia. Polska zajęła w tym notowaniu 81. miejsce.
Reklama
Reklama

Ranking 132 krajów opracowany przez magazyn biznesowy "CEOWORLD" powstał w oparciu o dane odnoszące się do kosztów utrzymania, w tym zamieszkania, cen różnych towarów i usług, w tym artykułów spożywczych, internetu, transportu czy jedzenia poza domem. Według rankingu, najdroższym krajem na świecie jest Szwajcaria, tuż za nią uplasowały się Norwegia i Islandia.

W pierwszej dziesiątce notowania znalazły się również kolejno: Japonia, Dania, Bahamy, Luksemburg, Izrael, Singapur i Korea Południowa. W opracowanym zestawieniu Polska znalazła się na 81. miejscu.

Pod względem wynajmu nieruchomości najdroższy okazał się Hongkong, chociaż w ogólnym zestawieniu zajął dopiero 11. miejsce. Drogie zakwaterowanie zostało zrównoważone m.in. przez stosunkowo tanie restauracje.

Tuż za Szwajcarią uplasowała się Norwegia. (Fot. Getty Images)

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Singapur, za nim uplasowały się: Luksemburg, Szwajcaria i Katar. W tej kategorii miano "najtańszych" otrzymały: Afganistan, Pakistan, Somalia, Nepal i Kuba.

Najwięcej za artykuły spożywcze zapłacimy w Szwajcarii, Korei Południowej, Norwegii, Islandii. W pierwszej piątce tego zestawienia znalazła się również Japonia. Na drugim końcu tej listy znalazły się natomiast: Afganistan, Pakistan, Uzbekistan, Syria, Gruzja.

Szwajcaria jest również najdroższym krajem, jeśli pod uwagę weźmiemy ceny w restauracjach. Podobnie drogo jest w restauracjach w Islandii, Norwegii, Danii, Luksemburgu. Pod tym względem najtańsze są: Tunezja, Algieria, Pakistan, Indie, Afganistan.

Te wskaźniki sygnalizują również, które kraje znalazły się na końcu zestawienia ogólnego. Należą do nich: Uzbekistan, Syria, Indie, Afganistan i Pakistan, który zajął ostatnie 132. miejsce. 

Czytaj więcej:

Johnson zapowiada "koniec przepaści między bogatymi a biednymi"

W UK prawie 3 miliony dzieci żyją w biedzie

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 01.05.2024
    GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama