Menu

Sztorm Helena uderzy w Wyspy. Londynu nie dosięgnie

Sztorm Helena uderzy w Wyspy. Londynu nie dosięgnie
Sztorm Helena zaatakuje Wielką Brytanię. (Fot. Getty Images)
Połamane drzewa, zerwane dachy i kłopoty komunikacyjne grożą Brytyjczykom już dzisiejszej nocy. Od zachodu do Wielkiej Brytanii zbliża się sztorm Helen. Met Office ostrzega, że siła wiatru osiągnie prawie 113 km/h.
Reklama

Meteorolodzy ostrzegają, że huragan Helena może pokrzyżować plany wielu Wyspiarzom. Silny wiatr pojawi się nad zachodnim wybrzeżem kraju już dzisiaj wieczorem, a w całym kraju – jutro rano. "Z pewnością dojdzie do zakłóceń w transporcie i wielu usługach turystycznych. Możemy zobaczyć powyrywane z korzeniami drzewa” - donosi telewizja SKY News.

Met Office wydało żółte ostrzeżenie oznaczające "bądź świadomy" dla mieszkańców północnej Anglii, Irlandii Północnej, południowo-zachodniej Szkocji, rejonu Lothian Borders, Strathclyde, Yorkshire i Humber, a także Walii i południowo-zachodniej Anglii.

"Meteorolodzy przekazali, że Helena będzie miała największą moc na wybrzeżu Morza Irlandzkiego, między innymi w Walii i północno-zachodniej Anglii. Tamtejsi rezydenci muszą przygotować się na wiatr o sile ponad 100 km/h w porywach do 113 km/h” - prognozują eksperci.

Sztorm Helena może spowodować chaos komunikacyjny na zachodzie UK. (Fot. Getty Images)

Huragan Helena przyniesie ze sobą w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii także intensywne, ale krótkotrwałe opady deszczu. Nie ochłodzi się jednak, termometry wskażą około 25 stopni.

Drogowcy apelują do kierowców o szczególną ostrożność w nadchodzących godzinach. Helena może dać się we znaki zwłaszcza ciężarówkom i autokarom. Niebezpiecznie może być zwłaszcza na nieosłoniętych trasach oraz mostach.

Dostawcy energii przewidują, że sztorm może spowodować odcięcie od prądu wielu domów położonych w nadmorskich miejscowościach.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Helena oszczędzi stolicę Zjednoczonego Królestwa. Londyńczycy nie będą narzekać ani na brak słońca, ani na chłód, będzie bowiem bardzo ciepło – 25 stopni.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama