Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sztorm Ali zaatakuje Szkocję

Sztorm Ali zaatakuje Szkocję
Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość 130 kilometrów na godzinę. (Fot. Getty Images)
Met Office ogłosił specjalny alarm w związku z nadchodzącym sztormem Ali. Według ekspertów, zagrożona jest niemal cała Szkocja - informuje BBC.
Reklama

Met Office wydał bursztynowe ostrzeżenie, które będzie obowiązywać jutro od godz. 8:00 do 17:00. Pogodowy alert obejmuje obszary środkowe, Tayside, Fife, Grampian, a także południowy zachód, Lothian and Borders oraz Strathclyde.

Ali przyniesie wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość 130 kilometrów na godzinę. Należy spodziewać się również bardzo obfitych opadów deszczu.

Wielka Brytania walczy też ze sztormem Helena. (Fot. Getty Images)

Meteorolodzy przestrzegają przed porywanymi przez wiatr przedmiotami i ich fragmentami - mogą one spowodować zagrożenie dla życia oraz uszkadzać budynki i samochody. Możliwe będą zakłócenia transportu i przerwy w dostawach prądu. 

"Nie jest wykluczone, że wystąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej, które mogą wpłynąć na inne usługi, takie jak zasięg telefonu komórkowego" - informują eksperci Met Office.

To nie jedyny sztorm, z którym zmaga się Wielka Brytania. Zagrożenie stanowi także Helena, która zmusiła Met Office do wydania żółtych ostrzeżeń dla wielu regionów Zjednoczonego Królestwa.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama