Menu

Szkocja nie wyklucza kwarantanny dla przyjeżdżających z reszty kraju

Szkocja nie wyklucza kwarantanny dla przyjeżdżających z reszty kraju
Sturgeon (na zdj.): "Musimy bardzo uważnie przyglądać się, czy wirus nie przedostaje się z innych części Zjednoczonego Królestwa". (Fot. Getty Images)
Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon poinformowała wczoraj, że nie wyklucza wprowadzenia kwarantanny dla osób przyjeżdżających z pozostałych części Zjednoczonego Królestwa.
Reklama

W rozmowie ze stacją BBC Sturgeon oświadczyła, że władze poszczególnych części kraju muszą współpracować w tłumieniu ognisk koronawirusa, aby "osłabić konieczność wprowadzenia jakichkolwiek granicznych ograniczeń".

"Jako że w Szkocji sprowadziliśmy wirusa do bardzo niskiego poziomu, jednym z naszych największych zagrożeń w ciągu najbliższych kilku tygodni jest ryzyko jego importu do kraju. I dlatego - choć nie jest to stanowisko, które chcę zajmować - oznacza to również, że musimy się bardzo uważnie przyglądać, czy wirus nie przedostaje się z innych części Zjednoczonego Królestwa" - przyznała Sturgeon.

Wskazała, że w niektórych krajach, jak w Australii i czy Stanach Zjednoczonych, wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy stanami czy obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających ze stanów o wyższym poziomie zakażeń, więc szkocki rząd na podobnej zasadzie przyjrzy się takim rozwiązaniom. Przekonywała, że to nie ma związku z polityką i nie oznacza to, że Anglicy są niemile widziani w Szkocji.

Jak podano wczoraj, w Szkocji w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 19 przypadków koronawirusa, co jest najwyższą liczbą od trzech tygodni. Od początku lipca dobowa liczba zakażeń zwykle nie przekraczała 10. Tymczasem w Anglii liczba nowych zakażeń oscyluje wokół 600, co oznacza, że w Szkocji w stosunku do liczby ludności jest ich ok. 10 razy mniej niż w Anglii.

Kwestię ewentualnej kwarantanny w Szkocji dla przyjeżdżających z pozostałych części kraju poruszono już w środę podczas cotygodniowej sesji poselskich pytań do brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Określił on ten pomysł jako "zdumiewający i haniebny".

Czytaj więcej:

Rząd Szkocji grozi osobom łamiącym kwarantannę

Rząd Szkocji przedstawił plan dalszego znoszenia restrykcji

"Jeśli strategia rządu nie zmieni się, w UK możliwe kolejne 27 tys. zgonów"

Szkocja nie zwolni z kwarantanny przyjezdnych z Hiszpanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama