Menu

Szkocja: Polki ratowały ludzi z płonącego auta

Szkocja: Polki ratowały ludzi z płonącego auta
Dwie kobiety z Polski zostały bohaterkami w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Dwie bohaterskie Polki, z narażeniem własnego zdrowia i życia, pomagały ratować ofiary wypadku drogowego w Szkocji - informuje TheCourier.co.uk.
Reklama

Do poważnego wypadku doszło w miniony piątek tuż przed godz. 20:20 na drodze A915 łączącej Kirkcaldy i Leven. W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy: czerwony Mercedes A200, biały Ford Ka, niebieski BMW 530 i biały Ford Transit. 

Jak informuje TheCourier.co.uk, pierwszy na miejscu wypadku pojawił się taksówkarz. To właśnie on zadzwonił pod numer 999.

Świadkami zdarzenia były również dwie Polki, które bez zastanowienia pobiegły na pomoc poszkodowanym z płonącego Forda Ka.

"W jednym z aut było dwóch mężczyzn ze złamanymi nogami. Krzyczałem, że muszą wysiąść, ponieważ samochód się pali" - relacjonuje kierowca taksówki.

"Ale polskie dziewczyny były takie odważne: nawet gdy zobaczyły ogień, nie zastanawiały się, tylko próbowały wydostać ludzi na zewnątrz" - dodaje świadek zdarzenia.

TheCourier.co.uk podaje, że wszystkich poszkodowanych udało się wyciągnąć z aut, jeszcze zanim na miejsce przybyły służby ratunkowe i policja. W wypadku rannych zostało 12 osób, z czego pięć ma połamane kończyny i wymagało leczenia szpitalnego.

Czytaj więcej:

Atak na London Bridge: 38-letni Łukasz otrzyma królewski medal za odwagę

Kazachstan: Pasażer tragicznego lotu odznaczony za odwagę

  Komentarze
  • Kolo
   3 stycznia, 23:48

   Brawo dziewczyny!!👏👍Polska odwaga nie ma sobie równych 🙂

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama