Menu

Szkocja: Grupa EU Citizens Rights Project pomoże w rejestracji obywateli UE

Szkocja: Grupa EU Citizens Rights Project pomoże w rejestracji obywateli UE
Rząd Szkocji skorzysta z pomocy prounijnej organizacji, aby podnieść jakość usług wśród rządowych urzędników. (Fot. Getty Images)
Działacze z prounijnej grupy EU Citizens Rights Project nawiązali współpracę ze szkockimi organami Convention of Scottish Local Authorities (COSLA) oraz International Office for Migration (IOM). Aktywiści zorganizują serię projektów, które mają na celu zwiększenie liczby rejestracji 'settled status' wśród obywateli UE.
Reklama

EU Citizens Rights Project zaoferuje m.in. szkolenia dla szkockich urzędników i przedstawicieli lokalnych władz. Zostaną wówczas poruszone takie tematy jak: prawa obywatelskie, narzędzia Home Office do rejestracji czy materiały pomocne dla obywateli UE.

Podczas sesji szkoleniowych, urzędnicy będą mieli okazję dokładnie zrozumieć system rejestracji oraz dowiedzą się o konsekwencjach, jakie ma on dla obywateli krajów unijnych.

Celem szkoleń będzie również wyposażenie przedstawicieli władz w informacje o tym, gdzie szukać pomocy i jak wyjaśniać wszelkie wątpliwości związane z aplikowaniem o status osoby osiedlonej.

Każdy obywatel UE na terenie UK musi zarejestrować swój pobyt. (Fot. Getty Images)

Działacze liczą na to, że wyposażeni w wiedzę urzędnicy będą w stanie lepiej pomagać obywatelom UE podczas rejestracji.

"Niektóre osoby mogą potrzebować dodatkowego wsparcia, aby ubiegać się o status osoby osiedlonej. Obywatele UE wnieśli znaczący wkład w życie w Wielkiej Brytanii, więc chcemy dołożyć wszelkich starań, aby znali swoje prawa i otrzymali odpowiednie wsparcie" - przekazał Dipti Pardesh, szef IOM. 

"To niezwykle ważne, aby organizacje i instytucje zajmujące się obywatelami UE były świadome wszystkich dostępnych zasobów, które pomogą im chronić prawa unijnych imigrantów i pomóc pozostać im w Szkocji" - przekazała z kolei Noelia Martinez z EU Citizens Rights Project.

Więcej informacji o szkoleniach, jak i o samym projekcie, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej inicjatywy.

Czytaj więcej:

Tysiącom obywateli UE odmówiono prawa do pozostania w UK

Home Office: Obywatele UE, którzy nie zarejestrują się na czas, będą deportowani

Aplikacja o Settled Status: Wciąż wiele znaków zapytania

  Komentarze
  • Emigrant
   9 listopada 2019, 06:33

   Co 5 lat Home Office wprowadza system rejestracji ludzi. W 2005 był certyfikat Home Office który został przez Sąd Najwyższy w uk uznany nielegalny 2010 była Rezentura, która też przez Sąd Najwyższy uznana za nie potrzebna i nakazano ludziom nadawać automatycznie Rezydenta po 5 latach. Teraz jest Status osiedlowy. To samo lecz inna nazwa. Nie bawem się okaże że jest to niezgodne z decyzją Sądu Najwyżego. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to o pieniadze. Zapomniałem była jeszcze Rejestracja wszystkich obywateli uk w spisie powszechnym. Za 5 lat czeka nas kolejna niespdzianka Home Office.....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości