Menu

Sześciu Polaków z karą 4 miesięcy w zawieszeniu po meczu w Cagliari

Sześciu Polaków z karą 4 miesięcy w zawieszeniu po meczu w Cagliari
Grupa polskich kibiców udała się do Cagliari, by obejrzeć mecz Pogoni Szczecin... (Fot. Getty Images)
Sześciu polskich kibiców, aresztowanych w Cagliari na Sardynii po meczu tamtejszego klubu z Pogonią Szczecin pod zarzutem aktów wandalizmu, otrzymało kary 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu - podały miejscowe media. Polacy zostali zwolnieni z aresztu.
Reklama

Starcia i akty chuligaństwa miały miejsce po piątkowym meczu towarzyskim Cagliari Calcio - Pogoń Szczecin (3:1) na stadionie Sardegna Arena.

W dzielnicy portowej w mieście na włoskiej wyspie doszło do wandalizmu i zamieszek z udziałem kibiców obu drużyn. Zarzuty otrzymało także kilku miejscowych kibiców, którzy atakowali Polaków. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tych wydarzeń.

Lokalny portal "Casteddu online" poinformował, że Polacy, którzy "zdewastowali marinę" i sądzeni byli w trybie natychmiastowym, wypertraktowali z sądem karę czterech miesięcy w zawieszeniu. Zostali następnie zwolnieni z aresztu bez żadnych dodatkowych środków zapobiegawczych.

Według włoskich mediów kibice Pogoni Szczecin uczestniczyli w "gwałtownych zamieszkach". Kibiców według tych relacji było około 40. Rzucali petardy i "zniszczyli wyposażenie restauracji wywołując panikę"- dodał portal z Cagliari. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama