Menu

Szef polskiego gangu z Peterborough skazany. W jego domu znaleziono broń

Szef polskiego gangu z Peterborough skazany. W jego domu znaleziono broń
Polak kierował polskim gangiem, który zajmował się handlem narkotykami. (Fot. Peterborough Police)
Jeden z najważniejszych członków polskiego gangu z Peterborough, 36-letni Wojciech Sztulc, został w ostatni piątek skazany na 14,5 roku pozbawienia wolności. W domu mężczyzny odnaleziono m.in. ukrytą pod zabawkami broń palną.
Reklama

Podczas przeszukania domu Wojciecha Sztulca przy Forrest Drive w Peterborough, policjanci znaleźli nie tylko duży arsenał broni, ale także tysiące funtów w gotówce i narkotyki, m.in. 1,5 kg kokainy, czy amfetaminę o rynkowej wartości £121 tys.

Jak informuje "Peterborough Telegraph", mężczyzna wiódł luksusowe życie i jeżdził najdroższymi na rynku samochodami. Policja obserwowała Polaka już od jakiegoś czasu, a cała operacja była starannie przygotowana.

Sąd Koronny w Peterborough skazał Wojciecha Sztulca na 14,5 roku pozbawienia wolności. Podczas rozprawy sąd usłyszał także, że Polak jest poszukiwany również przez policję w Polsce.

Zdaniem prokurator Sarah Parker, Polak stworzył zorganizowaną grupę przestępczą, która szybko uzyskała monopol na handel "wszystkim, co tylko było dostępne".

Sprawa polskiego gangu wciąż jest w toku, a kolejną rozprawę zaplanowano na sierpień.

  Komentarze
  • Najemnik
   16 lutego, 15:35

   i co warto było? Teraz 15 lat Kiblowania ha ha ha
   Polaczku

  • BOSSUUUUU
   16 lutego, 17:16

   Pewnie Ten Gangus w skarpecie schowal kasy wiecej niz ja zarobie przez 15 lat

  • Asan
   16 lutego, 18:05

   Jeszcze szuka go policja w Polsce. Tam kolejny wyrok. To pewnie jeden z tych co to nie bardzo mogliby złożyć o settled ,ha,ha,ha. UK czyści się z takich .Im Brexit jest nie na rękę.

  • Polak
   16 lutego, 18:12

   POLACZKU..?
   Co za gnida sie tak wyraża o Polakach. ...zero dumy że o honorze nie wspomnę. Palant

  • Papito
   16 lutego, 18:43

   Nie 15 tylko 7 lat 3 miesiące bo połowie go wypuszcza .A takich pieniędzy jak on zarobił to tu niezarobisz do konica życia haha panie najemnik

  • Evans
   16 lutego, 20:23

   Peterborough. Luton. Boston...- szlakiem polskiej,litewskiej i łotewskiej patologii przestępczej ...

  • Nikodem
   16 lutego, 22:05

   Podoba mi się, że w Angielskich mediach podawane są personalia przestępców, w przeciwieństwie do bzdurnych wymogów RODO w Polsce

  • Pawel
   17 lutego, 01:09

   odkiwa pol albo mniej z taka kasa ma na papuge a ci co kalpia najwiecej beda placic z podatkow na jego utrzymanie takze tyle w temacie

  • Dred
   17 lutego, 06:14

   Papito, nie wiem czy go po połowie wypuszcza. Może mieć juz recydywę, a w Polsce też go szukają nie po to , żeby złożyć życzenia wielkanocne tylko za coś zapuszkować.

  • Robert Wozniak
   17 lutego, 12:55

   Do 'Polak' - Polaczek to pogardliwe okreslenie takich istot jak bohater artykulu. Jak chcesz go nazwac? Patriota? Ambasadorem polskiej tradycji i kultury? Tak, 'Polaczek' - bo zadnej dumy ani honoru taka osoba nie reprezentuje. Ale Ty widzisz tylko slowo, nie widzisz, jak wiekszosc tych 'patryjotow' wiekszego obrazu niz swoja koszulka z orzelkiem. Wstyd za ten narod, szkoda, ze nie moge po prostu sie zrzec tego obywatelstwa tak prosto i szybko jakbym chcial.

  • THC
   17 lutego, 16:53

   Deportacja! Po co go tu trzymac, jak i tak rezydenturki nie dostanie. Niech siedzi caly wyrok w PL, a nie wyjdzie w polowie bo jest w UK. Do PL, i niech wszystkie te cwaniaczki beneficiarze placa za tego frajera, a nie z moich podatkow w UK!

   BREXIT jest SUPER! Patole pojada! hue hue hue

  • Zajkos
   24 lutego, 23:07

   Hahahahaha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama