Menu

Szef czołowej grupy kolarskiej w ogniu krytyki. "W piłce straciłby posadę"

Szef czołowej grupy kolarskiej w ogniu krytyki. "W piłce straciłby posadę"
Wiggins (na zdj.) był pierwszym z brytyjskiej grupy zawodowej Sky kierowanej przez Brailsforda. (Fot. Getty Images)
Gdyby Dave Brailsford był menedżerem drużyny piłkarskiej, a nie kolarskiej, już by stracił posadę - ocenił były brytyjski kolarz Bradley Wiggins. Po latach dominacji w Tour de France podopieczni szefa grupy Ineos Grenadiers praktycznie przegrali 'Wielką Pętlę'.
Reklama

Wiggins był pierwszym z brytyjskiej grupy zawodowej Sky kierowanej przez Brailsforda, który w 2012 roku stanął na najwyższym stopniu podium w Tour de France.

Później cztery razy triumfował inny Brytyjczyk Chris Froome, w 2018 roku jego rodak Geraint Thomas, a w ubiegłym (po zmianie sponsora pod nazwą Ineos) - Kolumbijczyk Egan Bernal.

W tegorocznej edycji Brailsford pominął w składzie na TdF Froome'a i Thomasa, stawiając na Bernala, który w minioną niedzielę pogrzebał jednak swoje szanse na przełęczy Grand Colombier. Mimo pomocy Michała Kwiatkowskiego Kolumbijczyk stracił do najgroźniejszych rywali ponad siedem minut.

"Nie wiem, co tam się wydarzyło. Do tej pory drużyna była skupiona na konkretnych wyścigach, planowanie było mocną stroną, ale teraz to nie zadziałało z tego czy innego powodu. Gdyby to była piłka nożna, Dave już by wyleciał" - przyznał Wiggins, obecnie komentator Eurosportu.

W Tour de France warunki dyktują zawodnicy holenderskiej ekipy Jumbo-Visma, pilnując, by nikt nie zagroził zmierzającemu po końcowe zwycięstwo w Paryżu Słoweńcowi Primozowi Roglicowi.

Ekipie Brailsforda pozostała walka o wygranie choćby jednego etapu. We wtorek to się nie udało, mimo aktywnej jazdy w ucieczce trzech kolarzy Ineos Grenadiers. Na mecie w Villard-de-Lans najlepszy z nich, Ekwadorczyk Richard Carapaz zajął drugie miejsce. 

Czytaj więcej:

Tour de France: Start w Kopenhadze przesunięty na 2022 rok

Mer Lyonu: Tour de France jest "maczystowski" i "zatruwa"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama