Menu

Szef Ryanair: Brytyjska kwarantanna to "bałagan"

Szef Ryanair: Brytyjska kwarantanna to "bałagan"
O'Leary opisał działania rządu Wielkiej Brytanii jako "słabe pod każdym względem, jeśli chodzi o walkę z Covid-19". (Fot. Getty Images)
Brytyjska polityka dotycząca kwarantanny to 'wielki bałagan w zarządzaniu koronawirusem' - ocenił w rozmowie z BBC szef irlandzkich linii Ryanair, Michael O'Leary.
Reklama

W wywiadzie dla BBC O'Leary ocenił, że brytyjska kwarantanna jest "wadliwa" i Wielka Brytania musi przeprowadzać testy na lotniskach, aby pomóc podróżnym w bezpiecznym i spokojnym powrocie z zagranicznych wakacji.

O'Leary opisał działania rządu Wielkiej Brytanii jako "słabe pod każdym względem, jeśli chodzi o walkę z Covid-19". "Spóźnili się z lockdownem, spóźnili się z testami, spóźnili się z maskami na twarz, a teraz wprowadzają politykę kupy. Testy to jedyne wyjście" - zaznaczył.

Jednocześnie pochwalił władze Włoch i Niemiec za to, że zezwoliły na podróżowanie po Europie od 1 lipca dzięki "znacznie bardziej agresywnemu systemowi testów i śledzenia".

Stwierdził również, że brytyjski sektor turystyczny potrzebuje gości z Europy, kwestionując krajową politykę "nieudanej kwarantanny", która zastapiła "lepszy system testowania i śledzenia oraz testy na lotniskach". "Bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz Covid w Bolton (miasto w Greater Manchester - przyp. red., gdzie testowo wprowadzono godzinę policyjną) niż w Barcelonie" - ocenił.

Zapytany, czy rozmawiał o polityce kwarantanny z brytyjskim ministrem transportu, odpowiedział: "Szczerze mówiąc, rozmowa z Grantem Shappsem to strata czasu". I dodał: "W tej chwili, , biorąc pod uwagę ich fatalne wyniki w złym zarządzaniu Covidem, nie marnowałbym czasu na rozmowy z nikim w rządzie Wielkiej Brytanii".

Zdaniem szefa tanich linii lotniczych, krótkodystansowe podróże do Europy "powrócą bardzo szybko, gdy tylko pojawi się odpowiednia szczepionka" przeciw koronawirusowi.

Czytaj więcej:

Ryanair zapowiada mniej lotów we wrześniu i październiku

Londyn: Samolot Ryanair lądował w eskorcie myśliwców

Niespójne decyzje ws. kwarantanny dezorientują turystów

W UK nowe zasady kwarantanny. Wraca izolacja dla podróżnych z greckich wysp

EasyJet: Klienci stracili zaufanie do podróżowania

  Komentarze
  • Janusz
   9 września, 20:09

   Paweł Klimczak@ A co, może nie ma racji ? Zarobił, na pewno ciężką pracą i zdolnościami biznesowymi, miliardy. A lenie, czytaj politycy, go okradają. I nie chodzi tu tylko o Wielką Brytanię. Nie chcą się przyznac, że się pomylili, bo w sądach musieliby oddać biliony. A hipochondrycy i lenie wszystkich krajów się połączyli i przy pomocy im podobnych ścigają koronawirusa. Okradną bogatych, rzucą ochłap tłuszczy, a sami lekką ręką będą mieli miliardy. Z niczego.

  • Z Manchester
   9 września, 21:06

   UK to najbardziej patologiczny kraj świata jestem tu 12 lat i nie spotkałem żadnego rodaka który by uważał inaczej chyba ze niepełnosprawny umysłowo dochodzi ubóstwo i rasizm jakiego nigdzie nie widziałem na świecie,a mieszkałem w trzech innych krajach.

  • J23
   9 września, 23:28

   A platnosc tylko i wylacznie karta za zakupy w samolotach Ryanair to chamstwo!

  • Emila
   10 września, 08:35

   Nieco ponad trzysta zachorowan nazwane pandemia,ludzie jacy wy slepi jestescie!poczekajcie a zobaczycie ze pod byle pretekstem beda izolowac wam czlonkow rodziny a w szczegolnosci dzieci.beda zamykac miasta a zacznie sie to od hiszpanii..plan jestod dawna,tylko ze zaslepieni jestescie i sluchacie jak te gesi tv i radia.zacznijcie nyslec racjonalnie!dsiecko w szkole ma nakazane ze maseczke do woreczka ma schowac!serio?do worka po valym dniu maseczke z patogenami.aby sie namnazaly,to jest ta walka?!albo bezsensowne zaslanianie nieprzeznavzonymj do tego produktami..logika,ktorej brak!

  • KASIA
   10 września, 08:48

   I on ma racje, takiego balaganu nigdzie nie ma na swiecie. Nawet USA bylo i jest bardziej konsekwentne. Rezultaty sa bo ilosc zakazen jest bardzo wysoka. Chronili interesy tylu roznych frakcji w UK ze pograzyli ludzi, kraj i takie firmy jak Ryanair.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama