Szczęsny zatrzymał Piątka, Juventus pokonał Milan

Szczęsny spisywał się wczoraj bez zarzutu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn wygrali wczoraj na własnym stadionie z AC Milan 1:0 i wrócili na prowadzenie w tabeli Serie A. Bramki 'Starej Damy' strzegł Wojciech Szczęsny, a w pokonanym zespole do 66. minuty grał Krzysztof Piątek.

Zdecydowanym faworytem był Juventus, ale niespodziewanie mediolańczycy długo toczyli z obrońcami tytułu wyrównaną walkę. Goście, a wśród nich Piątek, mieli kilka okazji do zdobycia bramki, jednak albo brakowało im precyzji, albo bez zarzutu spisywał się Szczęsny.

W ekipie gospodarzy nie błyszczał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został zmieniony w 55. minucie, a za niego na boisku pojawił się Paulo Dybala. Wpuszczenie Argentyńczyka okazało się kluczowe. To właśnie on w 77. minucie płaskim strzałem dał swojej drużynie zwycięstwo.

Juventus ma punkt przewagi nad Interem Mediolan, który już w sobotę pokonał u siebie Veronę 2:1. Milan natomiast przegrał siedem z dotychczasowych 12 spotkań i w tabeli zajmuje 14. miejsce.

Mniej szczęścia miał wczoraj inny polski bramkarz - Bartłomiej Drągowski. Fioentina z nim w składzie przegrała na wyjeździe z Cagliari 2:5.