Menu

Szczęśliwy jak londyńczyk? Mieszkańcy stolicy UK wierzą w powodzenie

Szczęśliwy jak londyńczyk? Mieszkańcy stolicy UK wierzą w powodzenie
Londyńczykom sprzyja szczęście? Ponad połowa mieszkańców metropolii w to wierzy. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa mieszkańców Londynu (57%) jest przeświadczonych o tym, że sprzyja im szczęście. 'Stolica Wielkiej Brytanii może pochwalić się największa liczbą wygrywających na loterii, działa wiara czy przypadek' - komentuje wyniki najnowszych badań serwis Londonlovesbusiness.com.
Reklama

Londyńczycy czują się najbardziej szczęśliwsi spośród wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii. Najmniej w swoje powodzenie wierzą rezydenci północno-wschodniego regionu UK. "Jest tam też najmniej zwycięzców loterii w Wielkiej Brytanii” – informuje serwis Londonlovesbusiness.com.

Z badań przeprowadzonych przez firmę SlotsWise wśród 1 200 Wyspiarzy wynika również, że ogólnie 53% wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii wierzy w szczęście, a tylko 33% uważa się za przesądnych.

Trzema najbardziej popularnymi przesądami zapewniającymi szczęście w Wielkiej Brytanii są "odpukanie w niemalowane" (30%), "trzymanie kciuków" (26%) i "znalezieniu na ulicy monety jednopensowej" (14%). 

Wielu londyńczyków wierzy, że sprzyja im szczęście. (Fot. Getty Images)

"Spośród 25% osób, które krzyżują palce na szczęście, 20% osób rzeczywiście doświadczyło szczęścia po tym, jak to zrobiło" - wyjaśnia Londonlovesbusiness.com.

Mieszkańcy Yorkshire mają najmniejszą wiarę w swoje szczęście w całej Wielkiej Brytanii. 

Brytyjczycy tracą ufność w powodzenie, kiedy osiągają "wiek średni". Optymizm i wiara w szczęście wraca im po 65. roku życia. 80% kobiet w UK wierzy w karmę, wśród mężczyzn jest to 65%.

Jedna czwarta  Brytyjczyków uważa, że całowanie kogoś po północy w noc sylwestrową to najlepszy sposób na zapewnienie sobie szczęście w Nowym Roku. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama