Menu

"Swatka ISIS" chce wrócić do Londynu

"Swatka ISIS" chce wrócić do Londynu
Kobieta miała być wykorzystywana jako "swatka", która przygotowywała kobiety do małżeństwa z bojownikami ISIS. (Fot. Metro/screenshot)
25-letnia Tooba Gondal, znana jako 'swatka ISIS', błaga brytyjskie władze, aby umożliwiły jej powrót do Wielkiej Brytanii - informuje 'Metro'.
Reklama

Gondal spędziła rok w obozie w północnej Syrii, gdzie zebrano setki żon bojowników tzw. Państwa Islamskiego oraz ich dzieci.

Kobieta miała być wykorzystywana jako "swatka", która przygotowywała kobiety do małżeństwa z bojownikami ISIS. Jedną z "ofiar" 25-latki była Shamima Begum, znana jako "panna młoda dżihadu".

Sama Gondal miała trzech mężów, z których wszyscy zginęli, w tym jeden w zamachu samobójczym.

Niedawno 25-latka zwróciła się do rządu o pozwolenie na powrót ze swoimi "niewinnymi" dziećmi, które, jak twierdzi, często chorują.

Jednocześnie przyznała, że należy ją "pociągnąć do odpowiedzialności" za opuszczenie Wielkiej Brytanii i przyłączenie do organizacji terrorystycznej.

Jedną z "ofiar" 25-latki była Shamima Begum (na zdj.), znana jako "panna młoda dżihadu". (Fot. Getty Images)

W liście otwartym do brytyjskiej opinii publicznej była studentka z Walthamstow w Londynie napisała: "Chcę stanąć przed brytyjskim sądem i odkupić winy. Chciałbym, aby Wielka Brytania przyjęła moje przeprosiny i dała mi jeszcze jedną szansę".

Gondal przekonuje, że wielokrotnie chciała uciec z ISIS, ale bała się o życie swoich dzieci.

W rozmowie z "The Sunday Times" 25-latka oznajmiła: "Wiem, jak postrzega mnie ogół społeczeństwa, ale chcę pokazać wszystkim, że się zmieniłam".

Czytaj więcej:

Sąsiedzi "panny młodej dżihadu": Ona wciąż może być niebezpieczna

"Panna młoda dżihadu": Żałuję wszystkiego. Oni wyprali mi mózg

"Panna młoda dżihadu" może być skazana na śmierć w Bangladeszu

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama