Menu

Supermarkety w UK alarmują: Mieszkańcy znów robią zapasy

Supermarkety w UK alarmują: Mieszkańcy znów robią zapasy
W sieci pojawiają się informacje o kolejnych sklepach, w których półki świecą pustkami. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie supermarkety alarmują, że klienci zaczynają ponownie gromadzić zapasy, a dostawcy nie nadążają z realizacją zamówień. Niektóre sieci sklepów zapowiedziały, że będą zmuszone przywrócić restrykcje, aby nie dopuścić do sytuacji sprzed miesięcy.
Reklama

Gigant Ocado oraz sieć Sainsbury's informują już na swoich stronach internetowych o "wyższym niż zazwyczaj zapotrzebowaniu" na zakupy online.

Przedstawiciele firm obawiają się, że rosnący popyt wykluczy osoby starsze i chore z możliwości zamówienia zakupów, dlatego wprowadziły dodatkową opcję dla potrzebujących.

"Potrzebujący klienci dostaną priorytetowy dostęp do zamówień" - przekazał rzecznik Sainsbury's.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sieci Tesco oraz Asda. Obie firmy nie posiadają już teraz żadnych wolnych slotów na dostawę zakupów do przyszłego tygodnia włącznie - pomimo tego, że w ostatnich miesiącach zatrudniły tysiące nowych kierowców i pracowników do realizacji zamówień online.

Również inne brytyjskie supermarkety potwierdzają, że sprzedaż w ostatnich dniach wzrosła do niepokojących rozmiarów i wkrótce konieczne będzie ponownie limitowanie niektórych produktów.

Do Wielkiej Brytanii zmierza druga fala epidemii. (Fot. Getty Images)

Informacja o "szturmie na supermarkety" pojawiła się niedługo po zapowiedzi Borisa Johnsona o tym, że do Wielkiej Brytanii nieuchronnie zbliża się druga fala pandemii, w związku z czym od wtorku mogą pojawić się nowe restrykcje.

Premier zaostrzył również kary dla osób unikających kwarantanny - mogą teraz one otrzymać mandat w wysokości do 10 tys. funtów.

Jednocześnie nisko opłacani pracownicy, którzy zostaną zmuszeni do samoizolacji, mają od 28 września mieć dostęp do dodatkowej pomocy finansowej w wysokości 500 funtów.

Czytaj więcej:

Media: Rząd UK w przyszłym tygodniu może ogłosić kolejną blokadę kraju

"Do UK nadchodzi druga fala wirusa". Johnson zapowiada nowe restrykcje

Boris Johnson zapowiada nowe przepisy. 10 tys. funtów kary za łamanie zasad

  Komentarze
  • Wqrvion
   20 września, 12:31

   W przyszłym roku głód na całym świecie według Gatesa.Nazwał to elegancko: "zakłócenie łańcucha dostaw".Dostaw żywności, oczywiście.

  • Adas
   20 września, 12:36

   Propagandze uprawiacie 😉

  • Czytelnik
   20 września, 13:25

   Co za naród głupi ja nie mogę. Niech jeszcze raz zagłosują za brexitem durnie.10tyś Brytyjczyków uciekło z Anglii do jednego z krajów europy

  • Ra
   20 września, 15:09

   Zamknąć tą wyspę. Tunel zaspawac. Bardzo dobrze że wychodzą z UE. Dalej wybierajcie idiote premiera.

  • Alicja
   20 września, 16:38

   Z tym spawaniem tunelu to byś nie przesadzał bo którędy Polacy się z UK wydostaną gdy samoloty przestaną latać ,a po Prześwietleniu Sumień - które już tuż tuż Polacy sami będą uciekać z tego tonącego tytanica któremu UK na imię.

  • Janusz
   20 września, 19:18

   Czytelnik@ A Polacy, to są najmądrzejsi ? Kto, u kogo pracuje ? My u nich, czy oni u nas ? Kto nas wykiwał w 1939 ? My ich, czy oni nas ? A te Twoje 10 tysiecy ? UK, to 66 mln ludzi. Wiesz ile wynosi 1 % ? 660 tysiecy. Tyle to ich mieszka w Hiszpanii. 10 tys., to 0,015 %. Straszne, że wyjechali.

  • Janusz
   20 września, 19:24

   Alicja@ Powtórzę to, co pisałem, gdy widziałem podobną prognozę. Gdy " serce Europy " będzie tak " tonęło ", jak UK, daj mi znać, to rzucę wszystko i nawet wpław, a potem pieszo, wrócę do Polski.

  • Rob
   20 września, 20:32

   Czemu ma służyć ta Polska zawiść ? smutne to ☹

  • Ty
   21 września, 11:37

   Janusz zebys sie nie zachlysnal ta Polska , w drugim temacie jest ze Polska sie starzeje , kto bedzie tam placil podatki w przyszlosci na ciebie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama