Menu

Strzelanina w meczecie w Norwegii. "Napastnik w hełmie i mundurze"

Strzelanina w meczecie w Norwegii. "Napastnik w hełmie i mundurze"
Sprawcą strzelaniny jest młody, etniczny Norweg, który mieszkał w pobliżu meczetu. (Fot. Getty Images)
Jedna osoba została ranna we wczorajszej strzelaninie w meczecie na przedmieściach Oslo. Tego samego dnia znaleziono ciało kobiety powiązanej rodzinnie z młodym Norwegiem podejrzanym o dokonanie ataku.
Reklama

"Okoliczności śmierci tej kobiety są niejasne, ale mają związek ze strzelaniną w meczecie" - podała norweska policja. O jej zabicie podejrzany jest mężczyzna, który ostrzelał islamski ośrodek kultu i który jest obecnie w rękach policji. Ciało kobiety znaleziono w jego mieszkaniu.

W wyniku wczorajszej strzelaniny w centrum islamskim al-Nur w Baerum na przedmieściach Oslo jedna osoba została lekko ranna. "Jeden z naszych ludzi został postrzelony przez białego mężczyznę w hełmie i mundurze" - przekazał lokalnej gazecie "Budstikka" przedstawiciel meczetu Irfan Mushtaq.

Tak ubrany napastnik ostrzelał z broni palnej okna oraz drzwi muzułmańskiej świątyni, po czym wdarł się do jej środka. Został obezwładniony przez ludzi zgromadzonych w meczecie, a następnie zatrzymany przez policję.

Do strzelaniny doszło w centrum islamskim al-Nur w Baerum na przedmieściach Oslo. (Fot. Getty Images)

Według lokalnej policji, domniemanym sprawcą strzelaniny jest młody, etniczny Norweg, który mieszkał w pobliżu meczetu. Jest on znany służbom ze swojej działalności na skrajnie prawicowych forach internetowych.

Norweska telewizja TV2 podała, że Norweg miał tuż przed atakiem wyrazić w mediach społecznościowych uznanie dla ataków terrorystycznych na meczety w Christchurch w Nowej Zelandii, do jakich doszło w marcu tego roku. Zginęło wówczas ponad 50 osób.

Jak poinformowano, norweskie służby bezpieczeństwa PST monitorują sytuację. Nie wykluczają w śledztwie podłoża terrorystycznegostrzelaniny.

  Komentarze
  • Niedobry Piotruś
   11 sierpnia, 12:15

   strzelał biały meżczyzna - super ale dlaczego nie pisze się gdy zamachowiec jest murzynem że strzelał czarny meżczyzna?

  • PabloWhodini
   11 sierpnia, 13:52

   "Napastnik"? Raczej druga strona to najezdzcy. Co Norwegian ma wspolnego z jakims prorokiem? Raczej nic.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama