Menu

Straż Graniczna w Polsce: W ciągu doby skontrolowano prawie 50 tys. osób

Straż Graniczna w Polsce: W ciągu doby skontrolowano prawie 50 tys. osób
W Polsce wciąż obowiązuję liczne obostrzenia przy przekraczaniu granicy. (Fot. Getty Images)
Wczoraj skontrolowano 46,8 tys. osób przyjeżdżających do kraju, w tym 41 tys. osób na granicy wewnętrznej z krajami UE, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej – poinformowała dziś Straż Graniczna w Polsce.
Reklama

W środę w polskim Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia, zgodnie z którą kontrola graniczna na granicy wewnętrznej - z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją - zostaje przedłużona do 12 czerwca. Rozporządzenie podpisał szef polskiego resortu MSWiA Mariusz Kamiński.

Obecnie granicę wewnętrzną w Polsce można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na lądzie: z Czechami - 18, ze Słowacją - 5, z Niemcami - 16, z Litwą - 3. Kontrola jest również prowadzona w czterech portach morskich oraz na 17 lotniskach.

Na przejściach granicznych - zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej - przy wjeździe do Polski utrzymane zostały ograniczenia dla cudzoziemców.

Czytaj więcej:

Kontrole graniczne w Polsce przedłużone do 12 czerwca

Maas wzywa Polskę i Czechy do pełnego otwarcia granic

  Komentarze
  • Czyteliczka
   17 maja, 13:33

   Jaki to ma sens?
   Przygraniczni pracownicy mogą przechodzić kiedy chcą to jeśli jest ten wirus w co zaczynam wątpić to ich jakimś cudem omija.U nas w rodzinie nikt nie choruje a nie możemy bez kwarantanny wjechać do Polski.Niech robią testy a nie trują ludzią życie.Po drugie mam duzo znajomych i nikt z nich ani ich znajomych nie mial tego świństwa więc gdzie jest ta STRASZNA CHOROBA

  • Ja
   17 maja, 13:58

   Od jutra kwarantanna przestanie obowiązywać pracowników pracujących we wszystkich krajach UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z umową o pracę będzie można z UK wrócić.

  • Do czytelniczki
   17 maja, 14:30

   Kobieto ciesz się że nikt z Twojej rodziny nie zachorawal, ani nie odszedł z tego świata, bo byś odrazu inaczej myślała, a już Napewno nie tylko o swoich 4 literach.. Bo Ty możesz przejść to bez żadnych komplikacji, albo być tylko cichym nosicielem i zarażać innych nieświadomie... Czasami warto trochę więcej pokory od siebie... Miłej niedzieli dla ws, ystkich i zdrówka!

  • Michał
   17 maja, 15:24

   Dziennik ustaw: "3. Obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowią-
   cej granicę wewnętrzną (...)
   1)w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;"

  • Andrzej
   17 maja, 15:44

   "Dopytałem w SG jak interpertowana jest Wielka Brytania i Szwajcaria w kontekście pracowników transgranicznych z EU i EOG. Usłyszałem, że również pracujący w UK i CH mogą wjeżdżać do Polski bez konieczności kwarantanny. @PolsatNewsPL
   — Tomasz S. Lejman (@TomaszLejman) May 17, 2020"

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama