Menu

Strajk na włoskich lotniskach. Odwołano wiele lotów

Strajk na włoskich lotniskach. Odwołano wiele lotów
O możliwych trudnościach informują wszystkie linie lotnicze. (Fot. Getty Images)
Na dzisiaj zapowiedziano utrudnienia w ruchu lotniczym w całych Włoszech. W godzinach 10:00-14:00 odbędzie się ogólnokrajowy strajk pracowników całej tej branży - zarówno załóg samolotów, jak i personelu naziemnego.
Reklama

Akcję na znak protestu przeciwko sytuacji w całym sektorze ruchu lotniczego ogłosiło sześć branżowych związków zawodowych. W wydanym komunikacie podkreśliły one, że z powodu konkurowania między liniami lotniczymi pogarsza się sytuacja pracowników i dochodzi do praktyk "dumpingowych" w kwestii kontraktów.

O możliwych trudnościach informują wszystkie linie lotnicze, które mają na dzisiaj zaplanowane połączenia do Włoch i wyloty z tego kraju.

Do strajku, w którym uczestniczyć będą pracownicy lotnisk oraz przede wszystkim przeżywających trudności linii Alitalii, dołączyły też załogi przewoźnika Air Italy. Tam akcja strajkowa potrwa dobę z przerwą na poranne i wieczorne godziny nasilenia ruchu lotniczego.

Alitalia, dla której wciąż nie znaleziono rozwiązania jej poważnych kłopotów, odwołała 95 lotów, głównie krajowych. Dyrekcja linii uruchomiła nadzwyczajny plan na czas strajku, zapewniając, że pasażerowie mający na dzisiaj bilety odlecą tego dnia. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama