Menu

Stoch: "Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził"

Stoch: "Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził"
Polski skoczek zajął wczoraj w Wiśle dopiero 27. miejsce... (Fot. Getty Images)
'Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził' - podsumował swój występ w pierwszym w sezonie 2020/2021 konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch. W zawodach w Wiśle-Malince zajął wczoraj 27. miejsce.
Reklama

"Nie ustrzegłem się dziś karygodnych błędów. W drugiej serii, z tak niskiego rozbiegu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych trzeba było skoczyć bardzo dobrze. Należało całą energię włożyć w odbicie. Nie mogłem dziś znaleźć optymalnej pozycji najazdowej i wyglądało to tak, jak wszyscy widzieli. Jednak próba jaką oddałem w piątek w kwalifikacjach utwierdza mnie w przekonaniu, że potrafię oddać dobry skok" - przekazał dziennikarzom.

Stoch przypuszcza, że słaby wczorajszy wynik może być konsekwencją startu w sobotnim konkursie drużynowym. Wziął w nim udział, mimo złego samopoczucia. "Być może tak jest, ale nie żałuję takiej decyzji. Kubeł zimnej wody na samym początku zawodów jeszcze nikomu nie zaszkodził" - stwierdził.

Mimo wszystko jest zadowolony, że mógł zainaugurować sezon zimowy, oddać skoki zakończone lądowaniem na śniegu.

"Szkoda, że was nie ma - zwracam się do kibiców. Myślę, że mógłbym czerpać od was dużo energii, robić to co zawsze czynię, gdy odbywają się zawody w Polsce. Jednak i tak słyszałem z lasu jakieś okrzyki. Za to dziękuję. Mam nadzieję, że także w domach, oglądając zawody w telewizji mocno krzyczeliście. Róbcie to dalej, trzymajcie za nas kciuki" - zaapelował.

Ze względu na pandemię Covid-19 zawody odbyły się bez udziału publiczności. Jednak grupa osób oglądała je stojąc poza obiektem, w pobliskim lesie.

W pierwszym w tym sezonie indywidualnym konkursie PŚ najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Triumfował Niemiec Markus Eisenbichler. Drugie miejsce zajął jego rodak Karl Geiger, a trzecie Austriak Daniel Huber. 

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Konkursy w Sapporo oficjalnie odwołane

PŚ w skokach: W Wiśle początek zimowej rywalizacji

Polscy skoczkowie wywalczyli w Wiśle trzecie miejsce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama