Menu

Stansted: Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair z Krakowa. "Znaleziono notkę o bombie"

Stansted: Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair z Krakowa. "Znaleziono notkę o bombie"
Maszyna wylądowała w Londynie pod eskortą samolotów RAF. (Fot. Getty Images)
Samolot linii Ryanair z Krakowa do Dublina awaryjnie wylądował wczoraj wieczorem na podlondyńskim lotnisku Stansted z powodu znalezionej w toalecie informacji o ładunku wybuchowym na pokładzie. Nikomu z pasażerów ani członków załogi nic się nie stało.
Reklama

Do zdarzenia doszło podczas lotu FR1902, który wystartował z Krakowa ok. godz. 16:30 czasu polskiego. Samolot został skierowany na lotnisko Stansted ok. godz. 18:30 czasu GMT.

"Podczas lotu Ryanair z Krakowa do Dublina w jednej z toalet znaleziono notatkę informującą, że na pokładzie znajdują się materiały wybuchowe. Kapitan postąpił zgodnie z procedurą, ostrzegając władze Wielkiej Brytanii i skierował się na najbliższe lotnisko Stansted, gdzie samolot wylądował normalnie, ale został skierowany do odległego stanowiska, gdzie pasażerowie bezpiecznie wysiedli" - poinformował rzecznik irlandzkiego przewoźnika.

Jak informują brytyjskie media, w powietrzu i podczas lądowania Boeingowi 737-800 towarzyszyły dwa myśliwce RAF Typhoon. Ok. godz. 21:00 pasażerowie nadal byli przesłuchiwani przez brytyjską policję.

Po dokładnym przeszukaniu samolotu, maszyna została oddana przewoźnikowi. Pasażerowie, którzy w Dublinie czekali na jej przylot, by udać się do Polski, zostali skierowani do samolotu zastępczego.

Zarówno policja, jak i obsługa lotniska potwierdziły, że takie zdarzenie miało miejsce, zaś rzeczniczka lotniska - także to, że wszyscy znajdujący się na pokładzie bezpiecznie go opuścili.

Jak informuje Metro.co.uk, w związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 47 i 26 lat. Na razie nie podano ich tożsamości. Podejrzani są o pozostawienie w toalecie samolotu informacji o obecności materiałów wybuchowych na pokładzie.

Czytaj więcej:

Wielki huk w Londynie. Ludzie myśleli, że to bomba

Rząd Walii apeluje do Ryanaira o odwołanie wszystkich lotów

Ryanair grozi redukcją dodatkowych 3 tys. miejsc pracy

  Komentarze
  • Pool73
   14 lipca, 20:08

   Boze ... co wy piszecie???nie jest znana tozsamosc???!!!!to znaczy ze samolotami tej lini ,lataja ludzie ktorzy przychodza....wsiadaja sobie.... i leca.....porazka!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama