Menu

Stan zdrowia Polaków na Teneryfie jest dobry

Stan zdrowia Polaków na Teneryfie jest dobry
W hotelu uwięzionych jest ok. 1 000 turystów. (Fot. Getty Images)
Stan zdrowia turystów, w tym Polaków, przebywających w hotelu H10 Costa Adeje na Teneryfie, jest dobry - zapewniła dzisiaj rzecznik Rady ds. Zdrowia Wysp Kanaryjskich, Veronica Maritnez.
Reklama

Do tej pory żaden Polak przebywający w objętym kwarantanną hotelu nie zgłosił się o pomoc do konsulatu RP w Madrycie, co oznacza, że Polacy mają dobrą opiekę - poinformowała Monika Domańska-Szymczak, odpowiedzialna za kontakty z prasą w Ambasadzie RP w Madrycie.

Badania 11 Włochów, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi w hotelu, nie wykazały obecności koronowirusa. Cztery zakażone osoby - włoski lekarz, jego żona i dwóch zaprzyjaźnionych z nimi turystów z Włoch - pozostają odizolowane w jednym ze szpitali na wyspie. Ich stan zdrowia jest dobry - przekazały służby sanitarne.

Ponad 100 turystów, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi, wkrótce będzie mogło opuścić hotel. Oczekują oni na decyzję sądu w tej sprawie. Zdaniem lokalnego rządu, stan zdrowia turystów powinien być jednak nadal monitorowany.

"To nieznany wirus. Do zakażenia dochodzi bardzo szybko, ale w organizmie rozwija się wolno, czasami asymptomatycznie" - przyznały źródła służb sanitarnych. Żona włoskiego lekarza, u której wykryto koronowirusa, nie wykazywała żadnych symptomów choroby.

Po stwierdzeniu pierwszego przypadku koronawirusa w hotelu regionalny sąd Wysp Kanaryjskich zatwierdził decyzję lokalnego rządu o poddaniu wszystkich turystów i części pracowników hotelu przymusowej, co najmniej 14-dniowej kwarantannie.

Do tej pory testom na obecność koronowirusa poddano 400 z 723 gości hotelowych oraz pracowników, w tym taksówkarza, który przewoził włoskiego lekarza do szpitala. Lekarz sam się zgłosił na badania w prywatnej klinice. Władze sanitarne oczekują na rezultaty pozostałych testów, które są przeprowadzane w hotelu.

Dzisiaj nowy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono na kanaryjskiej wyspie La Gomera - u kobiety, która na początku lutego powróciła z Włoch. To piąta chora na Wyspach Kanaryjskich.

Czytaj więcej:

Ponad tysiąc turystów - w tym Polacy - objętych kwarantanną na Teneryfie

Teneryfa: Dwa nowe przypadki koronawirusa w hotelu, gdzie przebywają Polacy

Koronawirus we Włoszech. "Jeśli runie turystyka, nic nie zostanie"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama