Menu

Spadła liczba transferów brazylijskich piłkarzy

Spadła liczba transferów brazylijskich piłkarzy
Brazylia jest krajem, który sprzedaje najwięcej piłkarzy za granicę, ale transfery międzynarodowe mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa wpłynął na transfery brazylijskich piłkarzy do klubów zagranicznych. W obecnym okienku ich liczba spadła o prawie 62 procent w porównaniu z 2019 rokiem. Od 1 czerwca do 8 września wyjechało tylko 74 zawodników.
Reklama

Brazylia jest krajem, który sprzedaje najwięcej piłkarzy za granicę, ale transfery międzynarodowe mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. To stanowi duży cios dla klubów, bazujących na sprzedaży swoich talentów, aby uzupełnić budżety.

Jak wynika z informacji AFP, na podstawie danych ze strony "Transfermarkt", w trwającym okienku liczba transferów brazylijskich piłkarzy do klubów zagranicznych spadła o 61,8 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Od 1 czerwca do 8 września do zagranicznych klubów wyjechało 74 piłkarzy - na zasadzie wypożyczenia lub stałego transferu, z czego 56 trafiło do europejskich drużyn. W tym samym okresie 2019 z Brazylii wyjechało 194 zawodników.

"Ruch na rynku transferowym jest spowolniony, kluby starają się nie wydawać zbyt wiele, ponieważ z powodu pandemii sytuacja finansowa na całym świecie stała się bardzo skomplikowana" - przyznał Gustavo Hofman, komentator telewizji ESPN.

W Brazylii transfery zawodników za granicę stanowią około jednej czwartej przychodów klubów i są drugim po prawach telewizyjnych źródłem ich dochodów.

Niepewność ekonomiczna związana z koronawirusem zmniejszyła nie tylko liczbę sprzedanych zawodników, ale także związane z tym kwoty. W ubiegłym roku trzy największe międzynarodowe transfery z brazylijskich klubów wyniosły w sumie 77 milionów euro, np. Real Madryt wydał ok. 45 milionów na skrzydłowego Rodrygo z Santosu.

Natomiast w tym roku łączna kwota zapłacona za trzech najdroższych graczy z Brazylii wyniosła 61,75 mln euro, z czego Benfica zapłaciła 28 milionów za reprezentanta kraju Evertona Soaresa z Gremio Porto Alegre. "W innej epoce Everton z pewnością mógłby zostać sprzedany drożej Benfice" - zauważył Hofman.

Czytaj więcej:

FIFA: Ponad 650 milionów dolarów trafiło w tym roku do agentów

Real Madryt planuje transfery Haalanda i Mbappe

Hoffenheim skrytykował Bayern za transfery nastolatków

James Rodriguez zamienił Real Madryt na Everton

Watkins najdroższym transferem w historii Aston Villa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama