Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Southeastern zwiększa zakres swych usług i zatrudni tego lata 600 dodatkowych pracowników

Southeastern zwiększa zakres swych usług i zatrudni tego lata 600 dodatkowych pracowników
Southeastern to brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. (Fot. Chris McKenna/Wikimedia)
Jedna z głównych londyńskich kolei podmiejskich zamierza tego lata zatrudnić 600 pracowników wraz ze wzrostem liczby wykonywanych połączeń. Linie kolejowe Southeastern, które przewożą dziennie około pół miliona pasażerów, rozpoczną w czerwcu akcję rekrutacyjną na dodatkowych 150 stażystów-motorniczych, 100 pracowników stacji i 50 urzędników ds. ochrony skarbowej.
Reklama
Reklama

W celu zastąpienia odchodzących pracowników i utrzymania całkowitego personelu na poziomie około 4 500 osób firma zwykle rekrutuje każdego roku ok. 300 kandydatów. Teraz potrzebnych jest dodatkowych 600.

Szansę na zatrudnienie będzie miało w tym roku więcej młodych ludzi, a to w związku z planami Departamentu Transportu na obniżenie minimalnego wieku uprawniającego do zawodu maszynisty z 20 do 18 lat. Obecnie średni wiek maszynisty wynosi 48 lat i istnieją obawy dotyczące zmniejszania się siły roboczej w miarę odchodzenia maszynistów na emeryturę w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dyrektor zarządzający firmy Southeastern, Steve White, zapewnia, że rekrutacja w tej firmie to fantastyczna okazja dla wielu. "Chcemy przyciągnąć więcej kobiet, a także przedstawicieli mniejszości etnicznych. Chcemy przyciągać ludzi z neuroróżnorodnością" - zapewnił.

Zarobki stażystów w firmie Southeastern zaczynają się od około 24 000 funtów rocznie i rosną do 54 575 funtów. W przypadku pociągów dużych prędkości, kursujących do i z St Pancras, zarobki mogą sięgać 57 000 funtów rocznie.

Southeastern planuje również zwiększenie liczby usług w ramach ogólnokrajowej zmiany rozkładu jazdy, która nastąpi 2 czerwca i ponownie w grudniu. Obejmie to dodatkową przepustowość szybkich usług kolejowych do nadmorskich miast w hrabstwie Kent oraz usługę powrotną w późnych godzinach nocnych z Margate dla gości odwiedzających miejski park rozrywki Dreamland.

Pasażerowie powinni zauważyć także większą przepustowość i lepsze połączenia pomiędzy pociągami Southeastern i Thameslink na linii Greenwich, jak również między Abbey Wood i Dartford, z korzyścią dla pasażerów korzystających z linii Elizabeth.

Czytaj więcej:

Anglia: Na ponad 50 stacjach kolejowych będzie można płacić za przejazd zbliżeniowo

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama