Menu

Sondaż: Koronawirusowe restrykcje odstraszają europejskich turystów

Sondaż: Koronawirusowe restrykcje odstraszają europejskich turystów
Koronawirus pokrzyżował szyki wielu wakacyjnym wyjazdom. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa Niemców, Brytyjczyków i Francuzów wolałaby zrezygnować z wyjazdu na wakacje, jeśli miałoby to wiązać się z noszeniem maseczek, późniejszą kwarantanną lub poddaniem się testowi na koronawirusa - wynika z opublikowanego sondażu YouGov.
Reklama

Według badania brytyjskiej firmy, omówionego przez agencję Reutera, wprowadzane w obliczu wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Europie obostrzenia działają odstraszająco na większość potencjalnych turystów ze wszystkich badanych krajów.

We Francji, gdzie w ubiegłym tygodniu wprowadzono obowiązek poddania się testowi na koronawirusa dla podróżnych przyjeżdżających z 12 krajów wysokiego ryzyka, połowa ankietowanych zrezygnowałaby z wakacji w obliczu takiego obowiązku. Podobny odsetek francuskich turystów odstraszyłby obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych na zewnątrz.

W Niemczech, gdzie obowiązek testów wprowadzono wobec przyjezdnych ze 130 krajów, aż dwie trzecie osób zrezygnowałaby z wakacji zarówno wobec obowiązku przejścia testu, jak i noszenia masek na zewnątrz.

Podobnie wyniki wyglądały w innych badanych krajach: Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W każdym z tych krajów odsetek osób zniechęconych wyjazdem w przypadku konieczności noszenia masek wyniósł ponad 66 proc.

Tymczasem właśnie takie restrykcje obowiązują od lipca m.in. w Hiszpanii, przeżywającej możliwe początki drugiej fali pandemii w północno-wschodnich regionach. Odstraszająco na turystów działają również nakazy noszenia masek w pomieszczeniach. Takie regulacje zniechęcają do wyjazdów dwie trzecie Szwedów i Duńczyków, połowę Niemców i ponad 40 proc. Brytyjczyków.

Najbardziej do podróży zagranicznych zniechęca jednak konieczność przejścia kwarantanny po powrocie z urlopu - takie regulacje dotyczą od ubiegłego tygodnia m.in. Brytyjczyków wracających z wakacji w Hiszpanii i Portugalii. W obliczu takiego obowiązku z wycieczki zrezygnowałoby ponad 80 proc. Duńczyków, Szwedów i Niemców, 70 proc. Brytyjczyków i 65 proc. Francuzów.

Czytaj więcej:

Bank holidays w sierpniu 2020 r. Kiedy przypadają i co z podróżami?

Badanie: 6 na 10 Polaków nie planuje żadnego wyjazdu wakacyjnego

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama