Menu

Somerset zasypało śniegiem. To nie koniec opadów

Somerset zasypało śniegiem. To nie koniec opadów
Portal somersetlive.co.uk zaprezentował tweety ze zdjęciami miejsc, w których spadł śnieg. (Fot. somersetlive.co.uk/screenshot)
Obfite opady śniegu sprawiły, że kierowcy zostali zmuszeni do porzucenia swoich pojazdów na drogach w Somerset. Brytyjscy meteorolodzy zapowiadają, że to koniec pogodowych problemów.
Reklama

Śnieg spadł w niektórych częściach południowej Walii i zachodniej Anglii. Met Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe w związku z potencjalnymi opadami śniegu w całym regionie. Organizacja Travel Somerset potwierdziła, że zimowe warunki zapanują także w ciągu najbliższych dni, kiedy to spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

A358 do Taunton i B3224 należą do najbardziej dotkniętych dróg. W czwartek droga B3224 została zamknięta przez policję między Wheddon Cross i Beulah Chapel po tym, jak pojazd utknął w śniegu.

Kilku innych kierowców miało także problemy ze śniegiem i zostali zmuszeni do opuszczenia pojazdu. Na B3224 w Raleighs Cross widać było, jak kierowca i pasażer pchają pojazd przez śnieg.

Władze Somerset apelują do kierowców, aby w związku z trudnymi warunkami na drogach przygotować się do podróży poprzez zabranie ze sobą ciepłej odzieży i naładowanego telefonu na wypadek awarii lub nagłego wypadku.

Według ostatnich doniesień, śnieg coraz częściej przechodził w deszcz ze śniegiem.

Met Office zapowiedział, że śnieg pojawi się jeszcze w weekend na drogach na wyżej położonych terenach Walii i zachodnich części Anglii. Obfite opady deszczu spodziewane są jeszcze do poniedziałku w całej Anglii i Walii, a opady śniegu będą przemieszczać się na północ.

Temperatura spadnie do -2 st. C w Szkocji i 4 st. C w innych regionach.

Czytaj więcej:

Powodzie w Anglii potrwają co najmniej do środy

Początek zimy w UK: Opady śniegu i temperatury -8 st. C.

  Komentarze
  • Ja
   16 listopada 2019, 18:14

   He He zaczyna się sprawdzać do metra brakuje i -20 ale to kwestia czasu😉😉😉😉😉

  • He he
   17 listopada 2019, 11:34

   w Polsce to dopiero bedzie sroga zima juz niedługo

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama