Menu

Śmigłowiec z turystami spadł do Wielkiego Kanionu. Są ofiary

Śmigłowiec z turystami spadł do Wielkiego Kanionu. Są ofiary
Ekipa ratunkowa ma trudności z dotarciem do czwórki ocalałych z katastrofy. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w katastrofie helikoptera, który rozbił się w sobotę wieczorem czasu lokalnego w Wielkim Kanionie w północnej części stanu Arizona na południowym zachodzie USA - poinformowała miejscowa policja, cytowana przez CNN.
Reklama

W maszynie typu EC-130 znajdował się pilot i sześcioro pasażerów, którzy zwiedzali Wielki Kanion z lotu ptaka z firmą wycieczkową Papillon Airways.

Jak podaje CNN, ekipa ratunkowa ma trudności z dotarciem do czwórki ocalałych z katastrofy. Akcję ratunkową utrudniają kiepskie warunki pogodowe - zbyt duży wiatr i ciemność - oraz nierówne ukształtowanie terenu - powiedział szef miejscowej policji Francis E. Bradley.

Zdjęcia z miejsca katastrofy pokazują, jak z wraku helikoptera, który runął w skalisty teren, dobywają się płomienie i czarny dym.

Rzecznik Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA) Allen Kenitzer poinformował, że FAA i Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) uruchomi śledztwo w sprawie katastrofy.

Papillon Airways podaje na swej stronie internetowej, że "jest największą na świecie firmą oferującą wycieczki z lotu ptaka" i zapewnia "jedyny sposób na zwiedzenie Wielkiego Kanionu".

Firma dodaje, że co roku z jej usług korzysta około 600 tysięcy turystów. I podkreśla, że "przestrzega zasad i przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotów, które znacznie wykraczają poza przepisy wymagane przez FAA".

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama