Menu

Słynny skoczek narciarski Ammann w polityce na razie bez sukcesów

Słynny skoczek narciarski Ammann w polityce na razie bez sukcesów
Ammann: "Polityka rządzi się swoimi prawami". (Fot. Getty Images)
Czterokrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Simon Ammann przegrał w lokalnych wyborach do rady miejskiej w Wildhaus-Alt.St.Johann i nie będzie kandydował ponownie w drugiej turze. Szwajcar chce się teraz skupić na sporcie.
Reklama

Ammann teraz zamierza się poświęcić przygotowaniom do sezonu zimowego 2020/21, ale nie wykluczył, że w przyszłości podejmie kolejną próbę wejścia do świata polityki.

"Nie jestem rozczarowany. Polityka rządzi się swoimi prawami i ekscytujące było dla mnie obserwowanie ludzkich reakcji. Naprawdę w ogóle nie prowadziłem kampanii" - powiedział gazecie "Blick" 39-letni sportowiec.

Ammann jest związany z regionem Wildhaus-Alt.St.Johann, należącym do kantonu Sankt Gallen. Urodził się w Grabs, graniczącym z miastem do rady którego kandydował, i jest wychowankiem pobliskiego klubu narciarskiego SSC Toggenburg.

Jako bezpartyjny kandydat otrzymał 209 głosów w pierwszej turze, w której tylko jedna osoba została wybrana bezwzględną większością głosów (Walter Hofstetter, 763).

Szwajcar za kilka tygodni, jeśli planów skoczków nie storpeduje pandemia koronawirusa, rozpocznie 24. sezon w Pucharze Świata. Chce kontynuować karierę przynajmniej do najbliższych igrzysk w Pekinie w 2022 roku. Jednym z jego celów są też przyszłoroczne mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

Największe sukcesy - po dwa złote medale olimpijskie - świętował w 2002 roku w Salt Lake City i osiem lat później w Vancouver. W minionym sezonie, skróconym przez pandemię koronawirusa, zajął 35. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.(PAP)

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Reklama